Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya csere útán nem...

Delta7 kérdése:

Videokártya csere útán nem indul a gápem! HELP?

Figyelt kérdés

Van egy asus p5vdc-x alaplapom ehhez vettem egy nvidia geforce 8800 gtx kártyát. Kicseréltem és azóta nem megy a gép, ha vissza rakom a régit akkor újra megy.

Ami furcsa: bekapcsolásnál normál esetben csipog egyet, ha berakom az új kártyát, akkor már ez is megszűnik.

Előszór gond volt nem volt 6pin-es csatim, ezért vettem átalakítót. És most sem megy!

MI LEHET BAJ???????



#hiba #nem indul #Asus #geforrce gtx 8800
2012. szept. 26. 22:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szerintem kevés a táp. vagy rossz a kártya
2012. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, ha kevés a táp attól még elindul, csak majd később befagy, csikózik stb.
2012. szept. 26. 22:23
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha nem kap elég áramot,akkor nem indul be. Milyen a tápod pontosan?
2012. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A kártya ventilátora elindul egyáltalán? Ha nem, akkor a 6 pin-es felől nem kap tápot.
2012. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A tápom típusa: 420w colorsit EN60950

A videokártyán a venti elindult, miután vettem 6pin átalakított.

Bekapcsolásnál felpörög és utána beáll alapfordulatra.

Kimértem és a táp 11,7-9V ad le

2012. szept. 26. 23:00
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Az a táp gagyi, nem lepődnék meg ha kevés lenne a 8800GTX alá.
2012. szept. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Maga a táp már vagy 6éves eddig ment rendesen.

Honnan bizonyosodjak meg, hogy a táp-e a rossz?

Mert most tegyük fel veszek egy másik tápot, és akkor kiderül, hogy a kártya a rossz. akkor van egy feles tápom.

Külső trafóról nem lehet egykis karaftot adni a kártyának?


Amúgy maga a kártya az milyen? Erőss vagy már elavult?

2012. szept. 26. 23:31
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Azt a tápot amúgy is cserélném, főleg ha már olyan régi. Nem ajánlott táp. Veszélyes.

Hát csak úgy tudod, ha valakitől kölcsön kérsz egy jobb tápot egy próba idejére.


A 8800 GTX lassan 6 éves lesz, akkoriban csúcskártya volt, de ma már nagyon elavult. Ez volt az első DX10-es kártya, most meg a DX11.1-nél tartunk. Ez még a DXVA-t sem ismeri. Egy mai középkategóriás simán üti fele/harmada olyan fogyasztással, meg egy rakás új szolgáltatással.

2012. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Vettem egy 550w tápot. Bekötöttem elindítottam ugyanúgy sz*r! Esetleg BIOS-ban kellene állítani valamit???

Vissza rakom a régi VGA-t akkor elindul a gép!

Az új kártyán a venti felpörög, majd kis idő után üzemelegre melegszik, csak éppen a gép nem indul el!

2012. szept. 27. 22:21
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Milyen az az 550-es táp? Márka és típus fontosabb mint az hogy hány Watt.


De ha így sem jó, akkor a VGA is lehet rossz, azt is jó lenne kipróbálni egy másik gépben.

2012. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!