Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a számítóg...

Mit gondoltok erről a számítógépről (vásárlási tervem)?

Figyelt kérdés

Sűrgősen cserére szorul már a régi számítógépem, tehát úgy határoztam, hogy kicserélem a fő alkotóelemeket.


A terv:

PROCESSZOR » LGA-1155

» INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 54000HUF HÚZHATÓ!

( [link]


VIDEOKÁRTYA->SAPPHIRE 11200-14-20G HD7850 2GB GDDR5 OC PCIE 55000HUF

( [link]



MEMORIA->KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz 9700HUF

( [link]


ALAPLAP->ASROCK H61M-HVS 10000HUF

( [link]


Ami maradna:

400W FSP(ELBÍRJA VAJON???????)

Régi winchesterem

Régi processzorhűtőm



Az alaplap végtelenül egyszerű és olcsó, de tulajdonképpen ez jó a konfighoz nem? És nem igazán befolyásolja a játék élményt nemdebár? Egyébként ha az árkereten belül tudtok jobbat légyszi szoljatok.


Ja és még annyi lenne, hogy ezt berakhatom a régi gépházamba nem? Semmi extra



2012. okt. 2. 10:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Pont az alaplap a lényeg

Ez most olyan mint ha nem lenne a háznak amibe laksz alapja vagy csak részben

2012. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Van egy tizessel drágább alaplap arra viszont azt mondják nagyon cool és kiválo ár/érték arány:

[link]

2012. okt. 2. 10:44
 3/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Milyen az az fsp 400?

egy 20 éves rosz szériás fsp re nem hiznám

de azért alap APN re sem egy tuning gépet

Hexa 400 minimum

de Chieftec CTG 500W jobb lene több szempontból az OEM 2ezerel drágáb kb. Hexa 400 tól

ha alsótápos a ház akor föleg jól jön de más szemponok miat is

2012. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Régi gépházad ugye "nagy" vagyis sima ATX

és nem micro atx?

akkor bele kel menjen minden talán de jó lene típúsra tudni a pc házat

.

most látom hogy régiböl maradna táp

akkor azt nagyon pontosan Típúsra ad meg milyen fsp!

merevlemez meg optikai meghajtó ha IDE s akkor nem fog alaplapra rámenni

.

Régi procihütöd milyen?

LGA 1155 foglalatal kompatibilis?

mert ha nem vagy ha valami gyenge

akkor jobb ha eladod inkább

aztán majd veszel egy 10ezres Artic ot

2012. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Alap lényegében mindegy lene de ha nár K procit veszel akkor "húzható" alaplapot is vegyél

és igen az Z68 már alkalmas tuningra "húzásra"

de gyári hütövel ne húzd

ha meg tiéd gyenge azal se

ird le milyen a procihütöd pontosan

2012. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal, hogy h61 lapkakészlet mellé K jelölésű processzor nem igazán jó párosítás(h61 nem támogatja a tuningot, mondjuk játékhoz amúgy is felesleges lenne i5-2500K), de az egész koncepció aránytalan ha játékra szánod, arról pedig nem beszéltél, hogy a régi cuccaid milyen csatolófelülettel rendelkeznek(ide vagy sata), mert azt is figyelembe kellene venni, szóval azt gondolom, hogy ez így ebben a formában teljesen rossz elképzelés játékra.
2012. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Én még az előzőekhez annyit hozzátennék, hogy mivel írtad szempont ha a játék is számít akkor szerintem vegyél csak egy 4gigás ramot most, úgyis bővíthető és kijöhetne egy sapphire 7870 pcx.hu-ról. Igazából ez most ipon-on ~4-5 ezerrel drágább de akkor nem lépnél túl a kereten.
2012. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
na most én nem vagyok otthon pár napig szal nem tom lecsekkolni a táp pontos tipusát, de annyira nem értke a számitástechikához, szal akkor a régi dvd lejátszom,merevlemezem nem is lesz jo ehez a géphez?Mert a proci hűtő már rájöttem hogy biztos hogy nem lga 1155 mert nagyon régi( ezek az elemek kb 5 évesek)
2012. okt. 2. 11:11
 9/27 anonim ***** válasza:

Dvd tuti jó lesz, a hdd pedig gondolom (nekem is van egy lassan 5éves régebbi konfigom) sata 1-2es amik természetesen még jók.

Hűtőt meg kapsz amúgy is, lecserélni meg ráérsz.

2012. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Az egész gép full indokolatlan, nem hozzáértő kezekben a K jelölésű proci egy megfelelő hűtő nélkül pénzkidobás, főleg ilyen alaplappal.

A tápokról sincs fogalmad, mit kell rajtuk nézni, nem a watt a lényeg, főleg tuningnál nem. Lehet 500as táp is, durva tuningnál ki lehet fingatni, mert ha a 12es ága gyenge, akkor jónapot.

HA van a környezetedben valaki, aki ért a gépekhez, akkor ideje lesz segítséget kérni tőle.

2012. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!