Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Táp kábeleivel és alaplappal...

Táp kábeleivel és alaplappal kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Hétfőn rendelek meg egy asrock 970 extreme 3 és fx 6100 párost és azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy miként is működik ez a 24/6pines konnektor az alaplapokon.

Most egy lassan 5éves (2hónapon belül :D) asus p5b alapom egy intel e2220 procival és jelenleg a 24pines csatinál csak 20, a 6pines (procinál levő csati) csak 4 van bedugva.

Nos miért csak ennyi kell?:D Azt tudom, hogy a proci nem eszik sokat de nem tudom alapjáraton mindet be kéne-e dugni, illetve ha nem mindig akkor mikor nem és mikor igen.

A tápom egy fsp hexa 500w, három részben veszek gépet és először táp/ház/proci hűtő (ez utóbbi a gyári hangja miatt lett cserélve) lett véve, most jön a proci alap és memória de ezekkel a kábelekkel bajban vagyok, mikor a házat kicseréltem is csak úgy raktam mindent bele ahogy volt.


2012. okt. 6. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A 24 tűset dugd be mindet mindenképp. HA a kiegészítő tápcsati csak 4 tűs, nem 8, az nem baj, 8 tűs csak nagyon nagy fogyasztású procikhoz kell.


Amúgy alaplapnak inkább ezt venném:

[link]

Azon az ASRock-on ETron USB3 vezérlő van, amiben én nem bízok. Régebben sok volt vele a gond, ne mtudom most milyen, de én biztosra mennék.

2012. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
M5A97 +2
2012. okt. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*+1 :D


Tényleg jobban jársz azzal az alaplappal.

2012. okt. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez vicces mert vagy 3 napja kérdeztem jó alapot max 20ért fx 6100 alá és 3an is ajánlották ezt, sőt inkább ez extreme 4-et de mivel nekem nem kell annyi x16 csati meg egyéb csatlakozó gondoltam az extreme 3 is jó :D
2012. okt. 6. 22:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát rossznak nem rossz, csak ugye ott a bugos Etron USB3 vezérlő, ami régen lazán beadott kékhalálokat. Most, hogy ki van-e javítva teljesen azt nem tudom, de ha nem akarod megkockáztatni, akkor extreme 4 vagy asus m5a97.
2012. okt. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Én biztos nem ajánlottam.

De ha az Extreme4-et írták, akkor jól tették, mert az jobb. Azon már nem Etron van.

Ha meg te magadtól döntöttél Extreme4 helyett Extreme3 mellett, akkor magadat hibáztasd.

2012. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam utána nézni, ipon-on rákérdezni, hogy van-e különbség a kettő között azon túl, hogy mennyi csati találkozó egyiken másikon de nem jött válasz, ill google se vitt előrébb :D de még jó, hogy ezek szerintm másként de kaptam egy jobb ajánlatot. Akkor az asus lesz.
2012. okt. 6. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!