Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől jobb az Intel mint az AMD?

Mitől jobb az Intel mint az AMD?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem. Van a AMD FX 8150 processzor, 8 magos 3,6ghz.(45ezer forint) Meg vannak az Intel i7-es processzorok, pl :

Intel Core i7-3930K processzor ami 148 ezer. Mégis mivel lenne jobb? Árszempontból nagyon nagy különbség van, de nem értem miért.



2012. okt. 7. 22:56
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Hát nekem 6 magos procim van éppen. AMD FX 6100 és 6 magon fut tényleg. gondoltam h jobbak az i7-es procik. de azért nem annyival h kb 100 ezerrel drágábbak ... sztem rohadtul nem éri meg.
2012. okt. 7. 23:17
 12/32 A kérdező kommentje:
Szerintem nem lehet kapni 45k-ért ilyen procit INTELNÉL, mint AMD-nél. Vagy de?
2012. okt. 7. 23:18
 13/32 anonim ***** válasza:
16%
45-től indulnak a legkisebb i5-ösök, és akkor még ott van az is hogy azokat nem lehet húzni, az összes FX-nél meg gyerekjáték a tuning.
2012. okt. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 SnakeDoc ***** válasza:
74%

50 felett nincs versenytárs, csak az Intel van a piacon.

Egyértelmű hogy az fx, a kisebbik i5-öket éri be teljesítményben. És ez alapján jól be is árazta az AMD.


De ez a technológia még kiforratlan, a CMT még nagyon új, de sztem az AMD-nek nem is terve a nyers erő gyártása.


Gondoljatok bele, amint megjelennek azok a programok amelyek az IGP-vel is menni fognak, itt hatalmas teljesítmény ugrás lesz, persze csak program szinten.


Aki nagyiparban játszik, dolgozik az vegyen i5/i7-et.


Nem is nagyon értem a vitát, mért próbálnak egyesek két teljesen más árszegmensben lévő processzort összehasonlítani.


Valakinek erre van pénze, valakinek csak arra. Az AMD költséghatékonyabb variációkat csinál, míg az Intel rekordokat dönt teljesítményben, rekordhoz mérten.


De amúgy egy fx-nél több nem kell egy átlag felhasználónak.

2012. okt. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
38%

Ezen az oldalon az FX8150 nagyon erősen túl van értékelve. Átlagos otthoni használatra szerintem egyáltalán nem ajánlható.


Még amikor megjelent, volt szerencsém letesztelni egy 2500k ellenében. Akkoriban ugye nagy várakozások előzték meg, mert ugye 8szál, biztos jó lesz.

Mivel 3d grafikával foglalkozok, rendereléssel teszteltem első sorban. Sajnos hiába kezeli a renderelő nagyon jól a sok szálat, az fx magonként annyira gyenge, hogy még a legjobb esetben is alig vert rá rá 7%-ot a 2500k-ra, egyes esetekben pedig el is maradt tőle. Olyan alkalmazások esetén, amik max 4szálat használnak, pedig sajnos nagyon lemarad az FX. A legnagyobb baj pedig az, hogy árban sincsen nagy különbség. Szerintem, (főleg játékra) hatalmas mellényúlás az fx-8150.


Mondom ezt úgy, hogy eddig többségében AMD processzoraim voltak, és alacsony árkategóriában egyértelműen most is jobb vétel az AMD. De ez az FX8150 egyszerűen nem jó és nem éri meg az árát.

2012. okt. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 SnakeDoc ***** válasza:
12%

[link]


Egy kis táblázat ami megmutatja mennyivel is tud többet az intel... Az hogy kinek mi éri meg, az pedig az egyén pénztárcája határozza meg.

2012. okt. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 SnakeDoc ***** válasza:
64%
Az a nem nagy különbség pont elég ahhoz, hogy elmardjon a 2500K-tól.
2012. okt. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 SnakeDoc ***** válasza:
40%
(árban)
2012. okt. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Komplikato ***** válasza:
0%

OFF:/"Aki nagyiparban játszik, dolgozik az vegyen i5/i7-et."


Mondjuk speciel a PH-n az egyik első 2x16 magos gépét pont egy rendereléssel (reklám ipar) foglalkozó arc gépében láttam, persze az árkategóriában más, de Opteron vs Xeon ügyben is ilyen nagy az árdifferencia. /OFF

2012. okt. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 SnakeDoc ***** válasza:
40%
Az se rossz. Biztos került annyiba mint egy viszonylag új autó.. :)
2012. okt. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!