Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy barátomnak össze kell...

Kittycica94 kérdése:

Egy barátomnak össze kell tenni egy gépet ami melós gépe lesz. Fotós a srác, photoshop fusson rajta, hd videok, és bazi nagy felbontású képek. Lehetőleg minél olcsóbban! Ez milyen?

Figyelt kérdés

alaplap: ASRock 960GM Gs3 FX

proci: AMD Athlon II X3 450

videok:Gigabyte HD6670 1GB DDR3

ram:4GB DDR3 Ram Kingston 1333mhz

winyó:64GB Samsung SSD (külön kérte az ssd-t usb winyója van)

táp:Akyga 400W Basic AK-B1-400

egy dvd író plusz házikó

összesen: 75ezer forint így

A srácnál a sebesség számít ha egy rakás képet konvertál illetve hogy a hd video amiket néha felvesz, fusson a gépén

sztetek ez milyen konfig, vagy tudtok-e jobb/olcsóbb konfigot!

Drágább nem lehet!!!



2012. okt. 21. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt a tápegységet felejtsd el, helyette inkább:

FSP350APN +85Ww

2012. okt. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Komplikato ***** válasza:

Háááát, értem én alacsony költségvetés, de ha van valami amihez unlimited proci erő és ram kell, az a photoshop.

Jó persze már komoly munkánál, nem ilyen Pistike körbevág valamit témára gondolok.

2012. okt. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Komplikato ***** válasza:

Első tippem, ha Photoshophoz és videóhoz lesz tényleg és nincs több pénz, akkor a VGA árát dobja rá a procira, és használja az integráltat míg lesz pénze.


U.I. Most látom átverős a típusszám és ebben egy szénnébutított 760G chipset van ... abban ugye nincs rendes videógyorsítás. Akkor lehet egy használt bármilyen Radeon HD kártyát kéne 3000 körül és a difit prociba ölni. Phenom 2 X4 alá nem adnám.

2012. okt. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

jelenleg a srác egy régi ibm gépen dolgozik. fél giga rammal,pentium4 3ghz,meg valami húderégi intel videokártyával.

Régi lassú ezt kéne lecserélnie. Egyenlőre ennyi a srác kerete rá sajna. végleges tipp akkor hogy mi legyen az új konfig?

2012. okt. 21. 08:19
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

FM1/FM2 t kéne enyiböl

vagy használtan veni pár hardvert

pl ha tápra nincs újonan pénz akor azt is használtan, vga t is használtan

biztos gyorsabb lesz mint ibm de vga ténleg lehetne jobb féle kicsit (meg persze minden más is...)

2012. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kevés, bár nem tudom mi számít bazinagy felbpntású képnek, de nekem az X6 1055T 8GB RAM-al is kevés, lassúnak érzem. Mondjuk nálam eleve 21MP felbontású RAW-ok jönnek ki a fényképezőgépből.
2012. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűsítem a történetet! Régi sz@r a gépe. Van max 70e ft erre a célra, hogy legyen egy új gépe!
2012. okt. 23. 10:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem rosszból, de ha ennyire vagy felkészült a témában, hogy itt kérdezel ezzel kapcsolatban, akkor talán nem tőled kellene tanácsot kérnie/nem neked kellene tanácsot adni neki.
2012. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Össze tudom szórni az alkatrészeket, csak egy jó ideje laptopokkal foglalkozom, nem asztali gépekkel. Ezért próbálom pár helyen megkérdeni kinek mi a véleménye a dologról.
2012. okt. 23. 17:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez valahol érthető is, de ha csak ennyi pénz van rá akkor ez nagyon szűkös lesz.
2013. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!