Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mennyi lehet egy...

Szerintetek mennyi lehet egy laptop ( acer aspire 5738 dg) normális hőmérséklete? Ha alapjáraton olyan 45-50 fokos az normális? Terhelve volt hogy már játék közben kikapcsolt gondolom akkor 90 fok fölé ment. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Lehet takarítani kéne benne, de olvastam hogy valamennyire ez gyári hiba is. Viszont szétszedni azt hiszem ezt házilag nem ajánlott mert elég macerás. Jelenleg 37 fokos nyitott hideg ablaknál... Nem rég volt építkezés nálunk és elég sok por volt a levegőben, de előtte csinálta már, hogy játék közben kikapcsolt.. A fenti értékek alapjárathoz képest jók?
2012. okt. 25. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nyitott ablaknál olyan meleg, akkor az sok. Milyen videokártya van benne és milyen proci?


Mindeképpen ki kéne porolni, illetve az elöregedett hővezető lapkákat cserélni kell és ajánlott valami jó minőségű hővezető paszta beszerzése a gyári helyett, de SZIGORÚAN CSAK VÉKONY RÉTEGBEN, mert sokan azt hiszik, hogy az vezeti el a hőt. A hővezető paszta csak azért van, hogy a felületi egyenetlenségekből adódó légréseket kitöltse, mivel a levegőnek nagyon rossza hővezetési tényezője, a pasztának a levegőnél jobb, de a fémes felületnél rosszabb. Szóval ahol a fémek érintkeznek ott ne legyen paszta, mert az meg gátolja a hőleadást ahhoz képest, amilyen lehetne.

2012. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nyitott ablaknál volt 37 fokos alapjáraton. Aztán játszottam akkor ilyen 70-80 ig ment fel. Jelenleg csukott ablaknál asztalra rakva 45 fokos a cpu. A videókártya ati radeon hd 4570.. rendes asztaligépen szoktam pasztázni de ezt szétszedni elég bonyolult. Szükséges egyáltalán? nem lehet csak levegőt befújni a szellőző nyílásokon? Vagy az semmit sem ér? Esetleg elviszem valami helyre ahol megcsinálják de én nem merem szétkapni... Igaz már 2-3 éves úgyhogy a takarítás ráférne az asztali számítógépes tapasztalataimból kiindulva.


adatok: intel core 2 duo t6600 2,2 ghz 800 mhz FSB

Ati mobility radeon hd 4570 512 mb

4gb ddr(2) memory

2012. okt. 25. 17:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Hasonló az én gépem is, HP ProBook 4710s P8600 proci, HD4330 videokártya. Nekem is voltak melegedési gondjaim de a pasztázás, takarítás megoldott mindent.


Hővezető lapkát meg tudsz kivenni bármilyen optikai meghajtóból. Olcsóbb mintha boltba vennéd :)

2012. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És neked most milyen hőmérsékleten fut a géped? CPU úgy önmagában ha nem csinálsz semmit? Nekem most 54C 4 óra menetel után....
2012. okt. 25. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok, az 1. és a 3.


Itt egy kép a hőmérsékletekről. A gép egész nap megy, a szobában most kb. 25 fok van. A Catalyst Control Centerben a PowerPlay maximális teljesítményre van állítva.


[link]

2012. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem a merevlemez fűt be. Az is 50-en fokos. Átlagban az egész gép az... Nem lehet hogy neked SSD winyó kattog benne? Azok kevésbé fűtenek, az megmagyarázná a dolgokat.. Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. okt. 25. 21:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, sima vinyóm van, nem SSD (bár tervezem a cserét csak még nem volt pénzem rá). Egyik ismerősnek is hasonló gondjai voltak mint neked, túlmelegedés miatt néha kikapcsolt a gép. Az is Acer volt. Garanciális volt, elküldtük szervizbe és kicserélték a vinyóját, azóta jó. Én is meglepődtem rajt.. lehet, hogy valami szériahibás vinyót kifogtál?
2012. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor megbarmulok. Mind 1 gyűjtök egy kicsit, sajnos már nem garis, beküldöm szervízbe egy fullos takarítása meg pasztázásra. Itthon nem merem szétszedni mert egyszer sem volt hozzá érve és sajnos nem az az egyszerű panel tartja a hűtőt hanem az egész egybe van... Nekem meg ér 4 ropit hogy működjön is utána :(
2012. okt. 26. 16:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia

azt látom, hogy régi a poszt. Azonban kérdésem. Sikerült végül szervizbe küldeni? S azóta működik a gép. Illetve Megvan még?

Nekem most van egy acer v nitro-m. Tegnap szervizben kitakarították és újrapasztázták. A witcher 3on érezhető is. 70-80 fok között mozog. Viszont az ubisoft játékok egyből 80 fölött kezdenek. Úgyhogy nem tudom, most azok a játékok vannak rosszul megírva, vagy a cpu nem jó, vagy esetleg ez normális?

2018. febr. 11. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!