Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudnám a laptopomat...

Hogy tudnám a laptopomat TV-re csatlakoztatni?

Figyelt kérdés

Nos. Egyik szülinapomra új gépet kaptam, és én úgy döntöttem hogy laptopot szeretnék, mivel azzal bárhol tudnék játszani. Ágyban, konyhában, itt-ott. De úgy adódtak a dolgok, hogy csak az asztalomnál tudom használni. Mint egy asztali számítógépet. És persze gyenge laptop, így anyáék gépe (az én régi gépem) ezerszer jobb. Elcserélnék velem, de ők filmeket szoktak nézni úgy, hogy rákötik a számítógépet a TV-re. Persze csak erre használják a házban lévő legjobb gépet.. Ezért megpróbáltam rákötni a laptopomat a tv-re, hogy lássam tudnák e ezt arra használni. Sikerült összedugni, csak a videó kártya kicsit ramaty, és persze integrált, vigyorgott és szaggatott a TV képernyője. Mind a 2 képernyő be volt kapcsolva, a laptopé és a TV-é is. Tehát felmerült az a probléma hogy lehet hogy a laptop nem bír el két képernyőt egyszerre.

Meg lehet ezt valahogy oldani? Pl hogy a laptop képernyőjét kikapcsolni valahogy, vagy a képet átküldeni teljesen a TV-re? :S



2012. okt. 31. 10:17
 1/1 anonim válasza:

Fontos lenne tudni, hogy milyen tv(tudod régi nagy kocka, vagy új lapos, ezen belül is sok fajta van..), mivel kapcsoltad össze a készülékeket, vga, hdmi esetleg más kábellal?


Mindenesetre olyan nincs, hogy a vga-d gyenge és a tv monitorán már szaggat. A tv csak egy eszköz amire a kép "ki van vetitve". Ha az a valami ami szaggat neked , megy a gépeden simán, akkor tv sem kellene hogy szaggasson.


Amugy mivel mondtad h látod a laptop kijelzőn és a tv jén is ezért biztos hogy "kép másolása" módban van.

Igen átlehet állítani, hogy csak a tv-n vagy csak a noti kijelzőjén lásd, vagy mindkettőn, vagy kiterjesztve.

Ha windows 7 et használsz akkor jobb klikk asztalra, "képernyőfelbontás" menüpont és onnan értelemszerü a beállítása.

xp nél már nem emlékszem, de google: "win xp képernyő kiterjesztés beállítás"


Remélem segitettem!

2012. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!