Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitoromon, látható 1-2...

A monitoromon, látható 1-2 légypiszoknyi feketeség, ami nem lemosható. Ez pixel hiba, vagy egyéb probléma? Meddig működhet így egy monitor? Aki tud segítsen kérem.

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 2006-ban vettem egy Hanns-G 19"-os TFT monitort. Mivel akciósan adták, így a boltban nem lehetett kipróbálni. Itthon bekapcsoláskor vettem észre a jobb alsó sarokban egy pixel hibát (nekem zöld pont a fekete képernyőn). Azóta is tökéletesen működik a monitorom, a pixel hiba pedig szinte nem is látszik, mert a tálca színét úgy állítottam be, hogy a pixelhibás pont szinte beleolvad.

[link]

2012. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha lapos monitor, akkor pixel hiba lehet.

Nem befolyásolja a monitor élettartamát.

Ha még garis, akkor meg kell nézni, hogy milyen esetekben cserélhető. Általában meg van adva egy pixelhiba szám, ami fölött cserélik.

Ha ez nem lehetséges, akkor sajnos együtt kell élni vele.

2012. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy pont az a rész hiányzik, ahol a pixel hiba van. Ez már jó:

[link]

2012. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugodtam. Én attól tartottam, hogy a folyadék kristályos akármicsoda folydogál, és majd besül. Még egyszer köszi.:)
2012. nov. 6. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!