Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép összerakás, segítsé...

Számítógép összerakás, segítség, kérdés, tanács? (Lent)

Figyelt kérdés

Szégyenlem és sajnálatos módon én nem konyítok a számítógépekhez. Egyáltalán nem értek hozzá.


Nagyon régi gépem van, még apukám tette össze sok-sok évvel ezelőtt, igazából nem tudom hogy ma már a legpocsékabb kategóriába tartozik-e vagy sem, de véleményem szerint egy újra kellene beruháznom. Szeretnék úgymond mai/korszerű játékokkal is játszani, amikben nem kell a legszebb grafikán, bőven elég lenne egy közép szintű felbontás is. Tulajdonképpen játékok miatt lenne leginkább szükségem újra, mert ezen a számítógépen még nem rég megpróbáltam pl: a Dota 2 is felrakni, de nehézkesen indult és a leggyengébb grafikán is szaggatott. Esetleg egy jót zombizni, mondjuk a Call of Duty: Black Ops-ban. Csak tudjak menni én is a barátaimmal.

Call of Duty 4-et játszom évek óta, nincs vele probléma, 125 fps jó ha megvan, de ennyi. Sajnos kicsit unom már.


Igazság szerint eljött az ideje ennek az öreg vasnak a cseréjére, mert volt, hogy már valami elromlott benne, de nem kapni ilyet, hogy kicseréljem, stb..(gondolok valaminek a ventilátorjára,stb..)


Gépem, amit így megtaláltam róla most a rendszerben.

AMD Athlon(tm) 64 Processzor 3000+

1.81 Ghz, 1,50 GB RAM

ATI Radeon HD 4800 Series


Nem tudom mi az ami igazán pocsék benne és mi az ami mondjuk használható, de eltekintve ettől hajlandó vagyok lecserélni az egészet, ha muszáj.


Nézegettem összerakott számítógépeket innen-onnan, többféle árkategóriában, csak sajnos nem tudom megéri-e az árukat, mert nem tudom miket tudnak, de így könnyebb lenne, mert meglenne a számítógép és tudjak játszani, ennyi a lényeg. Viszont sok helyen olvastam, hogy nem éri meg összerakott gépet venni, mert sokkal drágábban jövök ki belőle.


Konkrét összeget nem tudok nektek még írni, mennyit szánnék igazán rá, ezért arra kérlek titeket, hogy írjátok oda az árat az általatok összerakott géphez. Tényleg csak arra lenne szükségem, hogy a fenti 2 játék például fusson és nem a legcsúnyább grafikán, de egy középkategóriában.


www.ipon.hu összetudnátok nekem rakni?


Nagyon szépen köszönöm, aki időt szán rám, rettentő hálás lennék!


2012. nov. 6. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a minimum [link] de új játékokkal is tudsz közepes grafikával játszani!
2012. nov. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ha 100ezer körüli öszeget (nagyon minimum 80-90) nemtudsz rászáni akkor használtgépet kéne keresned hardverapro.hu n pl.

mostani videokártyád milyen 4800? 4850/4870?

mert az nem olyan rosz csak proci lehet gyenge hozá (bár ezekböl sem árt a ddr5 1gb os váltzat)

amugy 125 fps nél többet black opsban ne várj szerintem tudtomal ez már nem kisigednyü mint régebi cod ok

vagyis 300ezres konfigon sem lehet 333fps ed

persze uktra grafikára full hd ban értem

minimumon szoktál játszani?

2012. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mond, hogy menyid van rá?? Mert úgy tudunk neked segíteni.

Am még nem egy olyan elavult gép, de azért jobb lesz az új :)

2012. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért tényleg jó volna egy ár, és ami még fontosabb: a monitorod felbontása. 1280*1024-ben gyengébb kártya is elég, FULL HD-ben viszont nem. Így elsőre azt ajánlom, vagyél procia. Ha nem akarsz olyan sokat költeni, egy FM2 alapú megoldásban gondolkozz. Sajna ezekhez nem értek olyan jól, de majd akad valaki, aki egy jó kis konfigot összerittyent neked.
2012. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2012. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Fm2 vel az a baj hogy nem olcsóbb (ha ténleg erös fm2 t raksz ösze) mint a pci-e konfig

mivel alaplap 10ezres nincs, memoria kisé drága sajátoságjai miat processzorba ot az igp de hát azért az sem hú de olcsó

fm1 et meg nemtudom van e értelme veni most már...

2012. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Ezt ipon.hu raktad össze? Másoknak erről mi a véleménye amit ő rakott össze?


Másodiknak: van rá pénzem, használt gépet pedig nem szívesen akarok. A videokártyám pedig ATI Radeon HD 4800 Series

Illetve ez a 125 fps-st a cod4-hez kapcsolódóan írtam, mert ott van néha annyi. Ha tehetem közepes grafika.


Harmadiknak: Nem atomerőművet szeretnék, remélem megérted, csupán amit fentebb említettem. Maradjunk annyiban, hogy 120-nál semmiképp nem szeretnék többet. Nem arra célzok, hogy most ezt az összeget súrolja, de ha megoldható, minél olcsóban. Saját nehezen megkeresett pénzemből szeretném. :)


Negyedik: Annyit tudnék neked válaszolni, hogy a monitorom felbontása 1600x900.


Hálásan köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és hogy időt szántok rám.

2012. nov. 6. 17:09
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

rájötem aztán hogy cod4 hez irtad

használtat csak 80 alatra irtam

.

4800 Series

tudsz angolul?

series - széria az sorozatot jelent

de ebböl többféle készült

szóval pontosan let volna jó tudni

mert pl. 4870 1GB DDR5 vagy csoda folytán 4890 ed van

akkor anyira nem érdemes 110ezres árú gépben lecserélned ezt egyelöre

vagyis ezel 30ezret sporlnál

mivel 7770 anyi viszont persze minden szempontból jobb lene csak hát te neked szük az árkereted:)

és lényegébe a procid a gyenge meg nem ártana szerintem hoszútávú gép most

vagyis minden eleme jó legyen

de hát mindegy

2012. nov. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 konfigját vedd csak ezzel a táppal és ezzel a házal


pcx.hu n van CSX Alpha ram szóval gondolom onan irta de ipon.hu n is van sima csx ram meg pcx.hu ról is veheted ezek is vannak ott


[link]


[link]


vagy háznak 11ezerért Thermaltake V4 pl.

2012. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!