Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rakott már össze valaki...

Rakott már össze valaki számítógépet? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Hogy csináltátok? Megvettétek az alkatrészeket és csak összeraktátok?

2012. okt. 31. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Én az AQUA Electromax-nál rendeltem meg az alkatrészeket.

Van náluk egy olyan szolgáltatás (legalábbis nyáron még volt), hogy miután megérkeztek hozzájuk az alkatrészek a nagykereskedésből, összeszerelik a gépet, tesztelik, és utána, összeszerelt állapotban küldik ki egy futárszolgálattal. Az összeszerelés-tesztelés olyan 5-6ezer forint, a házhozszállítás 1200 forint volt.

2012. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező: Ha sose csináltad még, nem is láttál még gépet belülről, hardwerismereted sincs semmi, inkább ne vállald be, hogy alkatrészenként megveszel egy gépet, mert nagyokat lehet szívni, ha nem értesz hozzá.
2012. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Direttore ***** válasza:
77%
Hát egy jópár darab már nekem is kikerült a kezeim közül, de én esőtánc helyett szimplán imádkoztam egyet, nehogy felrobbanjon beüzemelés közben :). Na jó, nem ijesztgetlek, csak vicceltam.Hidd el, nem nagy ördöngősség, csak oda kell figyelni kicsit.
2012. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem olyan egyszerű.

Tudni kell, az alaplappal milyen CPU, és ram kompatibilis.

Az édes kevés, hogy bele lehet dugni.

2012. okt. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Gyorsan,ésszel.Igen.
2012. okt. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha még sosem csináltál ilyet akkor először azt ajánlom keress fel valakit aki már csinált ilyet és az ő felügyelete alatt rakj össze pár gépet utána menni fog mivel nem nagy ördöngösség. Amire oda kell figyelni.

1. Az alaplap. Ez a leg fontosabb mivel minden hardvert úgy kell megvenni, hogy azt az alaplap támogassa.

2. processzor. Ezt az alaplap határozza meg a rajta lévő foglalat (PL.: AM3+ vagy LGA1155 típusú foglalat nem mindegy erre oda kell figyelni persze van több fajta is.) hogy milyen processzor kell bele. Hogyha egyszerűbben akarod meghatározni akkor az alaplap neve alapján a netten találsz processzor támogatási listát.

3. RAM. Itt arra kell figyelni hogy az alaplap ill. a processzor támogatja e az ECC modult, DDR1;2;3 modulok közül melyik kell hozzá és milyen frekvencián (van még pár dolog de az általában nem szokott számítani mert az alaplap internetes leírásában van ram támogatási lista is általában.

4. Tápegység. Itt a helyes csatlakozásokra kell oda figyelni illetve, hogy semmit se hagyj ki.

5. Merevlemez. Itt csak a csatoló felületre kell odafigyelni.

6. DVD/BLue-ray meghajtó. Ugyan az mint a merevlemeznél.

7. A gépház. Ezt csak a fantáziád és a pénztárcád korlátozza nem nagyon szokott számítani csak az alaplap szabványát támogassa.


Így egy füstre ennyi persze nem 100% ig részletesen írtam le.

Mindenképp keress meg valakit aki már rakott össze gépet és meg tudja mutatni. Illetve szerezz hardveres ismereteket mivel a netten rengeteg dolog fent van ma már minden hardverről tudsz tájékozódni.

Remélem tudtam segíteni.

2012. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

A Youtubeon vannak szerelésről filmek. Nekem sokat segített.

http://www.youtube.com/watch?v=HYl-1w407Y4

2012. nov. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Aztán mikor majd be szeretné kötni a ház power-, és reset gombját, meg az állapotjelző ledeket, akkor majd randomba rádugja az alapon valamelyik tűre?! arról nem is beszélve, hogy procin elgörbülhetnek a lábak, esetleg letörhetnek, stb...


Aki nem szerelt még gépet, az ne álljon neki! Igaz, hogy nem nehezebb, mint legózni, viszont tízezrekbe fájhat egy rossz mozdulat...


amúgy az ipon.hu-n olcsóak az alkatrészek, 2 rugóért összerakják és tesztelik, vagy pcx, amelyik szimpatikusabb, vagy éppen olcsóbb...

2012. nov. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
én anyám régi 10 éves gépét szedtem szét meg raktam össze régen amikor már a kutyát sem érdekelte, hogy esetleg tönkreteszem... szal egy régi kacaton oké megtanulni gépet összerakni - ha már nem kell a gép.. viszont egy zsír újon elég necces... előző voltam
2012. nov. 1. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

"Aztán mikor majd be szeretné kötni a ház power-, és reset gombját, meg az állapotjelző ledeket, akkor majd randomba rádugja az alapon valamelyik tűre?! "

Rájuk vannak írva mi mi, ahogy az alaplapon is fel vannak tüntetve. Esetleg ha valaki van olyan elvetemült, hogy az alaplap kézikönyvét a kezébe vegye.


"arról nem is beszélve, hogy procin elgörbülhetnek a lábak, esetleg letörhetnek, stb... "

CPU-nál manapság szépen fel vannak a sarkán tüntetve merről kell belerakni(már ha valakinek nem egyértelmű), és csak egyféleképp megy bele erősködés nélkül. Ha meg valaki annyira a CPU lábaktól irtózik vegyen intelt.


Szóval minimális érzékel meg pici józan ésszel nem lehet ezt annyira elrontani, főleg ha előtte részletesen utána néz. Aki meg tényleg annyira kétkedik magában vagy csak tényleg nagyon elővigyázatos az kérje egyik ismerőse segítségét, vagy a shopokban rakassa össze. d

2012. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!