Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Webcam illetve nem CSAK...

Webcam illetve nem CSAK webcam, hanem csatlakozók (? ) probléma (Trust Spotlight Webcam Pro)? Segítség!?

Figyelt kérdés

Az első gondom ami a fő, az most a webkameráról szól. Tegnap vettem, ekkor még nem is volt gond, a gép felismerte, ott volt az eszközök között, de a kép csak fekete volt. Próbáltam MSNen beállítani, de ott meg azt írta, hogy kapcsoljak le minden programot ami használhatja a kamerát. Újraindítottam a gépet, mert nem ment semmi de mégis ezt írta. Ezután már fel sem ismerte, felhúzott, lekapcsoltam a gépet, ma próbáltam újra. Az eszközök közt már ott sincs, hiába próbáltam végig minden USB-csatlakozót (elől 2, hátul 4), egyikben sem ismeri fel. A neten már olvasgattam pár oldalon, hogy mi lehet, kipróbáltam amit ott írtak. Az eszközkezelőben az USB-ket eltávolítottam, a gépet újraindítottam, ekkor feltelepített mindent újra, a kamerát csatlakoztattam de még mindig nem ismerte fel. A többi eszköz (Logitech DualAction gamepad, telefon működik) de ezek is csak akkor, ha hátulra dugom, de ez már akkor is ilyen volt, mikor megkaptam a gépet (4 hónapja vettem, újan, 430€ értékben). Ez nem gond, kibírom így, viszont a fejhallgatót is hátulra kell bedugni, mert csak akkor működik a mikrofon rajta, így a hangfalakat pedig előre kell bedugni. Igaz a hangfalak már régiek (Creative márkájú), kb. 8 évesek de még működnek, a mélynyomóval sincs gond. Ez se lenne gond, csak mivel új gép így nem tudom ezeknek mi oka lehet. Arra gondoltam, hogy lehet az aljzatok nem kapnak elég áramot, és erősebb tápegység kéne bele? Nem értek a gépekhez, de én csak erre tudok gondolni. A kamerán egyébként a lámpákat be tudom kapcsolni, csak nem ismeri fel a kamerát, driver nincs hozzá, plug&go típusú kamera. Ezzel se lenne gondom, vennék újat ha valami régi lenne, de 15€ volt, és az azért nem 200ft...

Kösz előre is.



2012. nov. 10. 19:15
 1/3 A kérdező kommentje:
ja amit kifelejtettem az az, hogy a kamerához tartozó mikrofon dugóját ha ki-be csatlakoztatom akkor azt írja a gép, csak magát az USB-t nem.
2012. nov. 10. 19:16
 2/3 A kérdező kommentje:
ja, és WIN7 64bit.
2012. nov. 10. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elő szokott fordulni, hogy a házon elöl lévő USB-portok nem működnek, mert nem kötik össze az alaplappal, így csak díszek.

A webkamerához meg drivert kellene feltenni szerintem, bár van olyan is, amelyikhez nem kell driver, de a többséghez igen. Nem tudom a tiédhez kell-e, de úgy néz ki igen.

2012. dec. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!