Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mac vagy Vaio? Melyik gyártó...

Mac vagy Vaio? Melyik gyártó jobb?

Figyelt kérdés
A Mac-ben tényleg inkább az almát kell megfizetni,vagy azért annyival drágább mert annyira jó is? A vaio-ról is hallottam hideget meleget.

2012. nov. 14. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Először is a Mac nem egy gyártó!

Másodszor pedig ez a két végpont egy középszintű jobb teljesítményben és árban is

2012. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

A Mac egy márka amit az Apple gyárt. Itt az almát (és az elvileg nagyon stabil, vírusmentes op.rendszert) kell megfizetni.

A Vaio is egy márka, amit a Sony gyárt. Ez már olcsóbb, de szerintem többet mutat az árcímke mint indokolt.

Az Acer mindkettőnél olcsóbb ugyanabban a teljesítménykategóriában és ugyanolyan jó laptopokat gyárt.

2012. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Komplikato ***** válasza:
14%

Mondjuk nálunk Vaio-ból pont a lényegi prémium kategóriás gépet nem kapni, ahol nem drágább sok más márkánál, de sokkal minőségibb, legyen az egy fémházas ultra könnyű notebook, vagy direkt HTPC asztali gép, esetleg egy munkaállomás vagy játék gép.


Az Apple meg továbbra sem gyárt semmit igen régóta van nekik is kiváló bér gyártó kínai cégük, éppen mint a Sonynak. :D

2012. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Te most márka bolond vagy, vagy egy jó gépet akarsz????

Ha igen akkor szállj le a földre és ugyan ebbe az árba néz egy normálisat.

Ajánlott márkák: Acer, Lenovo, Toshiba, Hp.

2012. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
uh egyik sem. ilyen szempontból a vaio a laptopok apple-je, rá kell fizetni a névre
2012. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Először a Vaio-nak Windows op. rendszere van a Mac-nek pedig Mac OS.


A Vaio laptopok baromi jók. Az összeszerelési minőségük eléggé kimagasló, nagyon tartós gépek, érződik rajtuk a minőség. Mivel Windows fut rajtuk ezért igen kompromisszumképes. Viszont a minőségnek megkérik az árát. Bár szerintem régebben jobb gépeket csináltak.


A Mac-el pedig hosszútávra tervez az ember (és főleg munkára). Ha nem használod olyan kemény dolgokra mint bonyolult 3D-tervezés, folyamatos HD videóvágás és hasonlók, akkor 5-6 évig simán kiszolgál és még akkor is nagyon jól futnak rajta a legújabb programok. Az op. rendszert szinte soha nem kell újratelepíteni, nem lassul be, akadni is ritkán szokott, vírust szinte lehetetlenség bekapni vele, illetve az eredeti szoftverei baromi jó árban vannak. (A komplett irodai csomag 15.000 ft körül van, és véleményem szerint jobb mint a MS Office.) Viszont ennél is nagyon megkérik az árát.


Mind a kettő a maga nemében szinte a legjobbak közé tartozik.


Mire szeretnéd használni? Mert ha főleg munkára és fontos a gyorsaság illetve a stabilitás, ajánlom hogy próbálj ki egy Mac-et.


Ha vegyesebb használatra kell, vagy kifejezetten játékok, esetleg ha kompromisszumképes vagy a gyorsaság és stabilitás terén akkor Vaio.


Vagy ha aláadsz a minőségben akkor még ajánlom a Toshiba Satelite szériát, vagy a Lenovo Thinkpad szériát (mondjuk ez utóbbinál visszaüt az olcsóság mert a bekapcsológombja rendre kontakthibás szokott lenni.)

Bár ahogy nézem a kinézett márkákat ez a veszély nem fenyeget :D

2012. nov. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a válaszokat. Utolsónak: vegyesebb használatra szeretném,igazából szerintem a vaioi lesz a nyerő (olcsóbb jóval mint a macbook) minőségi terméket szeretnék mert fujitsu-val, acer-rel, asus-sal megjártam:(
2012. nov. 16. 22:33
 8/12 anonim ***** válasza:

a samsung series 9-et és series 7-et nagyon ajánlom!

Nem csalódtam bennük!

2012. dec. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Multigod97 ***** válasza:
50%
na igen, pont írni is akartam, hogy ez a különbség a Samsung és az Apple között. fogtál már bármilyen samsung laptopot? recseg ropog. a gyártási minőségben kiemelkedő az apple, csak sajnos tényleg többet kell fizetni érte, mint indokolt.
2012. dec. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

A Sony-nál igen a nevet is meg kell fizetni, DE jól összeszerelt laptop így azért a minőséget is.


A Mac-nél is a minőséget és ahogy az előttem szóló írta a vírusmentes op. rendszert.


A Mac egy más "élet érzés"


A Sony viszi a prímet a többi "windows-os" laptopok közt.

De ha újítani akarsz akkor Apple!

2012. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!