Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell összerakni egy...

Hogyan kell összerakni egy számítógépet?

Figyelt kérdés

Új videokártyát és processzort szeretnék venni.


Alaplapom: ASUSTeK Computer INC. M2A-MX (Socket AM2)

RAM: 2,00 GB Dupla-csatorna DDR2 @ 382MHz

Monitor: PHILIPS 109B5 (1024x768@85Hz, régi CRT monitor)


Az alaplapom össze van égetve a videokártyámmal (ATI Radeon X1200), tehát integrált. Ha jól tudom, van egy másik hely még egy 2. videokártyának és nem kell vennem egy új alaplapot, csak mert videokártyámmal integrált.


Mit kell figyelembe vennem vásárlásnál (melyikhez milyen csatoló felület kell stb.)? Léci világosan magyarázzatok, nem nagyon értek az ilyenekhez.



2012. nov. 15. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mondj egy árat, hogy mennyid van CPU-ra és VGA-ra összesen.
2012. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Egerecske ***** válasza:
én azt javaslom hogy egyedül ne kezdj neki, hanem kérj meg valakit aki segít, figyeld mit h, csinál lépésről lépésre és, menni fog
2012. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs a közelembe olyan aki tud segíteni. Azért kérdeztem, hogy úgy vegyem meg a cuccokat, hogy tuti jó legyen a többi cucchoz és ne az legyen, hogy potyára dobtam ki értük a pénzt. Sajnos most csak használtan tudok venni bármit is, mert másra gyűjtök és csak egy év múlva lesz pénzem új cuccokra. Az összerakást úgy értettem, hogy mi szerint kell megvásárolnom a videokártyát és a processzort, mit kell hozzá figyelembe vennem.
2012. nov. 15. 17:08
 4/12 anonim ***** válasza:

A CPU vásárlásnál figyelembe kell venned a processzor tokozását. Ami ugye ennél a lapnál AM2. Szóval csak olyan CPU-t szabad venned, ami AM2-es tokozású.


A VGA vásárlásnál pedig a VGA csatlakozójának a típusát kell figyelembe venni, ami ennél a lapnál PCI-e vagy láthatod úgy is bizonyos helyeken, hogy PCIe vagy PCI-express.


Mennyid van rájuk?

2012. nov. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hát azért veszek használtan (teszvesz.hu vagy vatera.hu), mert csak 15-20 ezer ft-om lenne rá. És akkor az integrált videokártyás az hogy van? Az alaplaphoz van egy 2. hely a videokártyának?
2012. nov. 15. 17:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Van egy darab PCIe csatlakozó az alaplapodon. Abba kell beleállítani a VGA-t.


[link]

[link]


Ezeket ajánlanám.

2012. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Meg azt, hogy mekkora táp van a gépembe és milyen kellene azt honnan tudom megnézni?
2012. nov. 15. 17:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Leszeded a géped oldalát, és megnézed. Látni fogsz rajta egy háromjegyű számot és egy W betűt. Ami az előtt van, hogy hány W és a márkája fontos.
2012. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a videokártya is jó az alaplaphoz aminek foglalata pci- express 2.0 vagy pci express 16x? A CRT-s monitoromnak ugye nem lesz baja a videokártyával? Nem szeretném lecserélni, mert nem szeretem az újabb monitorokat.
2012. nov. 15. 17:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy PCIe 2.0 meg PCIe x16 két teljesen különböző dolog, és egyikkel se kell törődnünk. Jó lesz az úgy. És a monitorod is persze maradhat.
2012. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!