Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kezdőnek milyen digitális...

Kezdőnek milyen digitális rajztáblát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nézegettem én is, de leginkább ilyen a6-os méretűeket találtam. Az nem túl kicsi?

2012. nov. 19. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

nekem egy Genius g pen f509 van (a5-ös méret), másfél éve volt vmi 11-12k.

hobbi szintre jó, pontos és gyors, bár a toll döntésérzékelését néha hiányolom (igaz, az már inkább az 50k fölötti táblákra jellemző, de hobbira nekem ennyit nem ér meg, viszont profi felhasználásnál erősen javallott)

ha valami komolyabb cucc kell, akkor Wacom táblák között nézelődj, igaz az már magasabb árkategória (20-200.000 között...)

az hogy a6 mennyire jönne be, az egyénfüggő (kézméret, rajzolási szokás stb.)

2012. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sok helyen olvastam, hogy a Genius rajzpadokkal lehetnek gondok, és hogy a Wacom a jó. Neked nincsenek problémáid a Geniussal?

Amit mondtál, az egyébként árban és méretben is szimpatikus nekem.

2012. nov. 20. 07:51
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem max annyi bajom van vele (igaz ez sztem driverhiba, vagy az én gépemet nem szereti), hogy valamiért nem lehet kizárólagosan másodlagos monitorra állítani a rajzfelületét (csak az elsődlegesen, vagy az összes monitoron egyszerre gond nélkül működik), pedig beállítások között szerepel a monitorválasztás lehetősége is...

de mondom, hobbi szintre jó ez, profi szintre úgyis a 100k környéki komolyabb Wacomok közül választanék

2012. nov. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem egy Genius MousePen i608X-em volt... 18.000 Ft-ért sózták rám a médiában (tudom én voltam a tudatlan)


Hát, azon kívül, hogy egész jó kávéalátétnek nem szól mellette túl sok dicséretem... Hol is kezdjem: A gombnak nem nevezhető "tollal érintős" négyzetek nagyjából használhatatlanok; a szoftver amit adnak hozzá kezelhetetlen/bonyolult; a PS CS verziókban, a sima 7.0-ban, GIMP-ben, SAI-ban nem működik rendesen/nem azt csinálja amit szeretnék; a fogása és alakja kényelmetlen; A toll nyomásérzékenysége (és minen más funkciója) silány...

Ezt rögtön fejből el tudom mondani. Mindez 1,5 hónap után jött ki... És most szólok, hogy nem csapkodtam, nem nyomtam erősen a tollat, a driver-jét kétszer telepítettem... Barátommal beszéltem, neki hasonló hibák merültek fel egy másik "jobb kategóriás" táblánál.


Remélem most eltántorítottalak a Genius (és minden más márkától)...

Viszont! Négy hónapja vettem egy Wacom Bamboo Pen and Touch-ot (A6-os méretű). Tökéletes, hibát nem tudok mondani rajta, talán kicsit kicsi. Igaz csak 4 gomb van rajta, DE az legalább rendes nyomógomb és működik.

- a hozzá adott szoftver letisztult és egyszerű

- a fogása jó, mind a táblának és a tollnak

- nem sima rugós a nyomásérzékenysége hanem valami mágnes felelős a nyomás érzékeléséért (mint a többi Wacom táblában)

- "radír" a toll végén

- stb. :)


Én csakis Wacom-ot ajánlok, mégiscsak ők foglalkoznak vele a legnagyobb szinten. Azt, hogy milyen fajtát, az tőled és a pénztárcádtól függ.

A méret: Ugyebár nekem is A6-os van, jól elvagyok vele, és vázlatokat jól lehet vele rajzolni, de nekem határozott vonalakat is kell húznom, így muszáj lesz karácsonykor egy A4-es méretűt vennem, ami nem túl drága.


Ha kezdő vagy akkor én egy Bamboo Pen and Touch-ot ajánlok, az A6-os méretű 27.000 Ft körül van, aztán tőlled függ. Később komolyabban is szeretnél rajzolgatni (mert ugyebár nem kell feltétlen ezzel kapcsolatos munka, hobbiból is rajzolhatsz profin) akkor vehetsz egy A5-ös vagy nagyobb táblát.


Ja és táblát lehetőleg újonnan vegyél. Én ajánlom a [link] mert nekik van hozzáértésük, magyar tájékoztatót is küldenek és tisztességesek.

2012. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Mikor azt írtam, hogy "muszáj lesz karácsonykor egy A4-es méretűt vennem, ami nem túl drága" sajnos félregépeltem... Az A4-es Wacom táblák (fajtától is függően), már igen drágák...

2012. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!