Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magfeloldás érdemes?

Magfeloldás érdemes?

Figyelt kérdés

AMD Athlon II X3 450 processzor-om van.

2 magot fel lehetne oldani,h 4-magos legyen,Ki is próbáltam kb 1 hétig,utána olvastam és írtak,h túl melegedhet.

Vissza tettem 2 magosra.

A kérdés az lenne ,hogy biztonságos e a magfeloldás/érdemes-e kihasználni illetve,ha kisülne a cpu-m mert feloldottam a magokat és túl melegedett akkor,ha vissza vinném oda ahol vettem(garanciális) akkor kicserélnék?



2012. nov. 21. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Athlon II X3 450 eleve nem két magos hanem három, ezt a kérdést akkor hogy kell érteni?
2012. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor 3 magos elnézést.
2012. nov. 21. 22:47
 3/11 A kérdező kommentje:

Kicsit elírtam,de a lényeg ugyan az lenne,megéri-e a magfeloldás/biztonságos-e?

Ha túl melegedne a garanciával visszavennék?

2012. nov. 21. 22:53
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itt biztos találsz sok okosságot, egyébként nem nagy dolog, ha stabil a rendszer és a hőfokok rendben vannak nyugodtan használható négymagosként.

2012. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha túlmelegedne egyszerűen lekapcsolna a védelem rendszert, de lehet monitorozni folyamatosan a hőmérsékleteket az alaplapgyártó progijával vagy rendszer diagnosztikai programokkal.
2012. nov. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen programom a procihoz =/
2012. nov. 21. 23:00
 7/11 TheMizery ***** válasza:
speedfan nevu programot toltsd, le az mutatja a hofokokat.
2012. nov. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Osynho ***** válasza:
Hogy ne lenne érdemes feloldani a magokat. ha bírja a cucc! Sőt, a L3 cache-t is be tudod kapcsolni, ha szerencséd van, és akkor lesz egy Phenom II X4-ed. Viszont nem biztos, hogy hibátlan prociból tiltották le ezeket, szóval kísérletezni kell, amihez azért jó volna egy hozzáértő. Egy prime-ot ráküldeni, hogy stabil-e, közben figyelni a hőfokokat, aztán utánaállítani a biosban a feszültségeket, stb. Gyári a hűtésed?
2012. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szabesz7 ***** válasza:
Nekem is ilyen procim van, oldottam a 4. Magot megy rendesen de L3 ezekben ha jól tudom nem feloldható. Legalábbis nekem nem jött össze:) tettem rá egy kb 5e forintos hűtőt és bf3 multinak full HD hihgban 45-50fok! Ha meg megmakkana viheted is vissza mert a boltban nem fognak rájönni h miért halt meg, arra legalábbis nem h azért mert oldottad a magot benne:) az a baj h nem mertem le h sima állapotához képest mennyit gyorsult ezzel. Vikinek ezzel kapcsolatban nincs tapasztalata?
2012. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
L3 cache nem mindegyikben van, ezért lehet, hogy nincs mit feloldani. :D
2012. nov. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!