Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két vinyót HDD-t 1 gépbe hogy...

Két vinyót HDD-t 1 gépbe hogy kell berakni?

Figyelt kérdés

próbálom elmagyarázni érthetően :

kipurcant egy régi gép, és a merevlemezen "HDD"-n sok adat maradt, na átraktam a 2-es gépbe, de a 2 es gépböl nem vettem ki a HDD-t .. a régin még rajta van a xp,

lényeg a lényeg, berakom a purcant gépből a hdd-t a 2-es gép vinyója mellé, bekapcsolom a gépet, és kéri az xp lemezt, a biosba átállítottam, hogy a 1 hdd-t bootolja, több variációt is kipróbáltam de akkor is csak az xp lemezt, kéri, hogy lehetne ezt megoldani ?:) remélem érhető voltam :) válaszokat várom

nagyon köszönöm előre is :)



2012. nov. 22. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
IDE v. SATA lemezek? Ha IDE, akkor a jumperelés megfelelő-e? Biosz látja mind a két meghajtót?
2012. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vagy ha IDE akkor cseréld fel a két hdd-n lévő szalagkábelt
2012. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

IDE

a IDE kábelre csatlakoztattam ezt a vinyót is, mert sok hely van még rajta,,

vagy másik kábelre kell ? van az alaplapon annyi foglalat ?

2012. nov. 22. 18:47
 4/5 Neuhauser László ***** válasza:

IDE:

A winyo hátulján a csatlakozóknál találsz egy JUMPER-t (pici kis pöcök, ami két kis üskét köt össze)


A winyón rajta van, hogy ezt hogyan kell állítai (hova kell rakni), hogy "master" , "slave" , "cable select" legyyen.


Az átrakott winyón állítsd "SLAVE" - ra ezt, és úgy rakd ugyanarra a kábelre, amelyiken a fő winyó is van.

80 eres IDE/ATA kábel esetén a "MASTER" van a kábel legvégén.


BIOS - ban ide0 legyen a BOOT

2012. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Neuhauser László ***** válasza:
..vagy hdd0 (BIOS függő, hogy jelöli)
2012. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!