Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó ez a konfiguráció videószer...

Jó ez a konfiguráció videószerkesztésre/animálásra?

Figyelt kérdés

Amatőr szinten használnám videószerkesztésre és animálásra.


Processzor: Intel Core i5 3550

Alaplap: Gigabyte GA-Z68XP-UD3

Memória: Corsair Vengeance 2x4GB

Optikai meghajtó: ASUS DRW-24BSST

Ház: Gigabyte GZ-X8 fekete


Elég az integrált, vagy kell bele külön videokártya?

Elég ennyi RAM?

Milyen tápot ajánlanátok ehhez?



2012. nov. 23. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Videószerkesztésre nem elég az integrált.

Kell egy 64 bites op. rendszer is hozzá.

A többi elméletileg elég.

2012. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És esetleg nem lőttem túl a célon?
2012. nov. 23. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ mennyire amatőr, egyébként én ivy alá 7x-es lapkakészletes alaplapot vennék 20-25K körül már egész jók vannak, ramból pedig 1600MHz-es legyen, ha csak hobbi szinten csinálgatod lehet egy csúcs Trinity is elég lenne.

Mennyiből lesz ez a konfig?

2012. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
134.744+táp+videokártya. Csak azért választottam ezt a alaplapot, mert ez a legolcsóbb, amin van FireWire. És vidikártyát milyent javasolnál?
2012. nov. 24. 09:02
 5/7 anonim ***** válasza:

VGA-ból nvidia-t javasolnék, feltételezem hogy Adobe programokat használsz ahol jól jön a Cuda támogatás(ezt a megfelelő helyen engedélyezni kell), egy gtx650 jó választás lehet ha lehet 2GB-os verzió. Sajnos alaplapot ma már nehéz találni fire wire csatlakozóval, de egy lehetőség, hogy pci-express bővítőkártyával helyettesíted(4000Ft) így spórolsz valamennyit(egy jól felszerelt b75-ös lap 20K).

Tápegységből elég egy 400 wattos attól függően, hogy alsó vagy felső tápos a házad , felsőtápos házhoz egy FSP HEXA 400w, alsótáposhoz Chieftec CTG-500W(a hosszabb kábelek miatt). Ezek a legolcsóbb megbízható megoldások.

De mint mondtam egy Trinity-s rendszer is elég lehet, bár azt te tudod mennyire vagy amatőr.

2012. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, hogy a GTX 650-re van szükségem (de hogy pénzem nincs rá, az tuti :D). Szerinted egy GT 610-esen elfutna egy blender?
2012. nov. 24. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, szóval ezért nem mindegy, hogy hobbi vagy mi, alapból szerintem a hd4000 integrált is megfelel te kérdezted mit ajánlok.

Nem akarom ismételgetni magam, de Trinity nem hozott lázba, egy csomó program használj a GPU-t is igaz cpu szinten gyengébb, mint az i5: [link]

2012. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!