Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elromlott a laptopom (hardwer...

Elromlott a laptopom (hardwer hiba), van esélyem, hogy megjavítsam, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Én szeretném feltárni a hibát, megvásárolni az szükséges alkatrészt, ha kell. Leírom a hibát, amennyire tudom. Azzal kezdődött, hogy a képernyő elsötétedett, abban a pillanatban, amint egy kicsit a merőlegesnél hátrább hajtottam, ami nagyon zavaró volt, mert így egyszerűen nem lehet rajta nézni semmit, sőt írni se nagyon, alá kellett támasztanom egy párnával. Ez néhány hónapja tartott, itt az oldalon meg is válaszolták: "valószínűleg egy kondi haldoklik benne". Most pedig, amikor elővettem, bedugtam a konnektorba (mert az akkumulátorja már régebben tönkrement, csak így működik), bekapcsoltam, és ekkor nem kapcsolt be, hanem még az akkumulátor kijelzőről is levette a fényt, mintha nem lenne áram alatt. Ugyanekkor a bekapcsoló gomb és a kijelző körüli terület (ami a képernyő hátrahajtásakor kicsit feszül), teljesen felemelkedett. Most akkor a megoldás valószínűleg a kondenzátor cseréje, ugye? Köszönöm a segítséget!

2012. nov. 23. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerelővel kéne beszélni
2012. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Esélyed nem sok van. A szervizben is a szakember szétszedi és beméri az alkatrészeket, te meg azt várod hogy itt emberek a TAJszámodból megjósolják, hogy mi a géped baja és te aki nem is értesz hozzá, meg akarod szerelni. Gratulálok...
2012. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 mahjong ***** válasza:

Szia!


Nem akarlak elszomorítani, de inkább vidd el szerelőhöz. Látatlanban nehezen fogja bárki is megmondani, mi a hiba, és ha igen, akkor sem mondja meg, hogy pontosan mi az... ráadásul itt szerintem kapásból 2 külön dolog is lehet, mert a monitor lehetett simán kontakthibás, viszont az hogy nem kapcsol be, az már egészen más kategória.


Nem viszed el szerelőhöz: spórolsz max 5-10 ezret (alkatrészt úgyis meg kell venned) viszont az írásodból ítélve valószínűleg hazavágod a gépet.

Elviszed: buksz 5-10 ezret, más kockázati tényező nincs.

2012. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

beszart az inverter + a monitor kábelezése.

Mivel az áramról csak annyit tudsz, hogy ráz a konnektor :) így ne fogj bele. Esélyed sincs.

Megsúgom ilyen hibával én sem esnék neki egy drágább laptopnak. Egy öreg (4-5) éves gép is olyan összetett, hogy kihullik a hajad mire szétszeded, és utána össze is kell rakni.

2012. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha mégis úgy döntök, hogy megpróbálom, hogyan kezdjek hozzá? Szinte biztosra veszem, hogy a kondenzátorral lesz a baj. A képernyő probléma persze lehet másból is (az a kisebb baj), de az, hogy még az áramot sem veszi a bekapcsolás után a kondenzátor hibájának tűnik, az felel az áramelosztásért. Szóval hol kezdjek neki, elől vagy hátul érem el?
2012. nov. 26. 10:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező ezt te írtad

(Ha mégis úgy döntök, hogy megpróbálom, hogyan kezdjek hozzá? Szinte biztosra veszem, hogy a kondenzátorral lesz)


leírásod alapján a hiba forrásától olyan messze vagy mint mako a fekete lyuktól


Tudod hogy tv vagy hifi javitás kor hányszor megkapom az önjelölt szakértöktöl hogy ,,,megnéztem és csak egy kis üveg ellenállás a hiba (bizti) és amikor benyujtom a 7 ezres számlát csak hüpögnek

ezért szeretek pc ket javitani minimálisat kell forrasztani

2012. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem tud senki segíteni?
2012. nov. 26. 12:02
 8/13 A kérdező kommentje:
Aki írta, hogy az inverterrel lehet a baj... azt hogy nem tudom bekapcsolni okozhatja az inverter? Mert én úgy tudom az adja a háttérvilágítást a képernyőhöz, kijelzőhöz, de a gépnek attól még működnie kéne, nem? Amikor áramot kap, akkor is működik a kijelző, tehát az inverter is.
2012. nov. 26. 12:11
 9/13 anonim ***** válasza:
dugd rá egy másik monitorra
2012. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szóval úgy gondolod egy másik monitorral működne? Az a baj nincs külön monitorom. Van még egy asztali szg.-em, de az is külön klinikai eset, mondjuk ott a monitornak semmmi baja. De azt lehet csatlakoztatni laptophoz? Nem sima monitor, elég nagy dromedár.
2012. nov. 26. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!