Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szünetmentes tápegységet...

Szünetmentes tápegységet szeretnék venni a PC- mhez, de nem tudom melyiket válasszam. Az APC jó lehet? Milyet érdemes belőle? Smartot? Back UPS-t? Vagy van ennél jobb márka is, ami nem egy vagyon?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A szünetmentes tápegység (Uninterruptable Power Supply; UPS) fontos dolognak számít, ha olyan helyen lakunk, ahol rendszeres az áramkimaradás. Különösen akkor fontos, ha egy folyamatosan üzemelő levelező-, DNS- vagy webszervert üzemeltetünk. Nos szerintem neked nem erre van szükséged, de javíts ki ha tévednék.
2009. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az APC jó tipus. Hogy melyiket az attól függ mennyi a géped fogyasztása, és mennyi ideig akarod áramkimaradáskor használni? Ha csak annyi időre kell, amíg elment és bezár mindent a gép akkor a smart, ha több időt szeretnél áthidalni akkor back ups. Ez utóbbinál nincs átkapcsolási idő.
2009. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálunk sajna gyakran van egy pillanatnyi áramszünet, ami azt eredményezi, hogy a gép kikapcsol. Ezért szeretnék egy szünetmentes tápot, ami ezt megakadályozná. Tehát csak egy pillanatnyi, esetleg fél-1 percnyi szünetet kéne áthidalnia. A Smartnak mennyi a átkapcsolási ideje?
2009. aug. 18. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:

APC nagyon jó márka, nekem is az van pedig használtan jutottam hozzá és még ígyis már évek óta használom.

Bármelyiket veszed gyakorlatilag elhanyagolható az átkapcsolási ideje, azon nemkell gondolkozz. Amint kimaradás vagy csak feszültség csökkenés van pici pillanat alatt átvált akku üzemmódra és azon marad még nem normalizálódik a helyzet. Ezt a megszokott sípolással jelzi. 15-20 percet még a legkisebb is kibír ha nincs valami extra fogyasztású géped és régebbi CRT monitorod. Ha LCD-d van azt is rákötheted, és a jövőben a pillanatnyi kimaradásokról csak egy apró sípolás fog majd értesíteni, a munkád nem szakad meg, a gép folyamatosan működni fog!


Ha véletlenül megvetted már, akkor írd le a tapasztalataidat és hogy melyikre esett pontosan a választásod...

2009. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!