Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 1 hd 5870 vga kártyám, de...

Sebák Attila kérdése:

Van 1 hd 5870 vga kártyám, de azt mondják túl meleg a 60-70-80 fok játékok alatt! Mennyi ezeknek a kártyáknak a megengedett hőfok?

Figyelt kérdés
Számítógépes szaküzletbe ajálották nekem , hogy ők tönkrevágják nekem mert úgy is ki lehet cserélni ha van rajta garancia !
2012. nov. 25. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Referencia hűtős? Ház jól szellőzik?

80 fok tényleg nem kevés, de csúcsmodelleknél előfordulhat ilyen hőmérséklet is alap hűtővel. 60-70C nem számít soknak egy felső kategóriás kártyától.

2012. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A mai tranzisztoros áramkörök megengedett maximális kapocshője 95-105°C Efelett a biztonsági áramkörnek ki kell oldania (CLK vagy VCC megszüntetésével).


Egyébként 80°C tényleg nagyon meleg... Ki van fújatva a GPU hűtőbordája? Ventilátor megfelelő feszültséget kap? (nem tettél elé potit, ellenállást, nincs túlterhelve a táp...) Overclockoltad (driverből, egyéb software-vel)? Rendesen szellőzik a PC ház? (Leveszed az oldalát, alacsonyabb a hő?)

2012. nov. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"tönkrevágják"

hát ha megbizol benük cseréltesd ki de lehet csak rosszabbat fogsz kapni...

illetve nem biztos hogy ez a megoldás mint láthatad edigi válaszok alapján is rengeteg dolog közrejátszhat és 80 fok egy vga tól nem egy vészes érték föleg ha ez egy referencia

2012. nov. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Garancia biztos van még rá? azért nem mai kártya ez már

gyártónál szerintem már nincs is ilyen vagtis hogy cserélnék ki "új"-ra?

.

amugy hány % on pörög venti 80 foknál? és 80 fok a max amire felmegy?

2012. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ki tudják sütni gázgyújtóval, az nem gáz, ha még garanciás. Ilyen már nem fogsz kapni, csak ab számlán szereplő árért kapsz újat, érdemes megnézni, hogy jelenleg milyen kártya van annyiért, de gyanítom, hogy simán jár érte egy 7870 is abból a pénzből.
2012. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
85%-on van 87 fokos Diablo 3-ban 32%-os ventilátor hűtéssel .. Dec 22-őig van rajta garancia , nagyon gondolkozom mit tegyek
2012. nov. 26. 12:07
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

85% - 32% ? ezt most nem értem

85% terhelésen van gpu erre gondolsz?

32% venti fordulat az iszonyú kicsi:D mit vártál

85% venti pörgés meg nem 100% :) szintugy akor van baj ha 100% on is nagyon melegszik

bár 87fok az nagyon necces már...

.

amugy ha megoldható HD7870 re a cseréje akkor az nem lene rosz üzlet :P

2012. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a gépnek le van véve az oldala nincs rajta víz hűtés , se egyéb más ventilátor hűtés
2012. nov. 26. 14:25
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Jó de rákérdeztem hogy pontosítsd az adatokat mert még nem egyértelmü...

olvasd visza mit irtál

32% venti forudlat

és irtál 85% is

.

amugy elég sok válasz van már neked kel dönteni ha megoldható és ha 7870 t kapsz vagy egy tuti müködö hibátlan és hövös 5870 t akor ted meg

ha nem érdekel akor meg nem foglalkoz vele mint irtuk tragédia még most nincs

.

ellenben az hogy leveszed a gépház oldalát ez mindent megmagyaráz

.

valószínüleg ugytudod hogy a 20-30ezres gépházak vicböl vanak mivel azoknak is lekel veni oldalát

valoszínü azthiszed 10ezres gépház 2 jó ventivel felszerelve szintugy nem elég lekel veni oldalát

így vetél egy 2ezres házat mert az is megfelel játékgépnek

.

nem nagyon lehet mit teni ha nincs pénz sok akor barkácsolni kel vagy barkácsoltatni olcsón

mert a gépház levétele nem megoldás

bár egy ezer éves zárt olomtömbel mást nem igen lehet csinálni az igaz...

2012. nov. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

32% Fordulat lényege amugy...

istenért se vedd feljebb 40-50% ra...

ha meg nem lehet akor már ez magában elég indok a garancás dolog elkezdéséhez ha máshogy nem ugyhogy tönkrevágatod ha "csak így tudják".

töröltem a kérdést a listámról

szia

2012. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!