Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az miért van, hogy egy amd 4...

Az miért van, hogy egy amd 4 magos processzor 25K-ba, egy Intel 4 magos pedig 50K-ba kerül?

Figyelt kérdés
És amd 8 magos olcsóbb mint egy Intel 4 magos i5?

2012. nov. 26. 21:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

Hát igazából nem szeretnék senkinek sem belegázolni a lelkébe de nézz csak meg egy olyan oldalt ahol a procikat összeeresztik eggymással! Mindíg az Intel lesz a nyerő és nem kis különbséggel!

Nos valójában az i5 is nyolc magos de másképp! 4 fizikai és 4 logikai magja van tehát 8 szálon fut ugyanúgy a feladatvégrehajtás! És egy i5 simán odaver egy 8 magos AMD-nek talán csak egyedül a Bulldozer-nek nem! De annak meg az i7 ver oda szóval ennyi! :)

2012. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Ha az FX-8xxx-re gondolsz, mint 8 magos, akkor kis tévedésben vagy, mert az a 8 mag nem igazán 8 mag. És azt a "8" magos procit az i5 elég sok területen veri. Persze az FX-4xxx sem éppen teljesértékű 4 magos, na azt meg pláne magasan veri az i5.
2012. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"Nos valójában az i5 is nyolc magos de másképp!"


Az az i7, amiről beszélsz.

2012. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mik azok a dolgok, amiben jobb az fx 8120, mint egy i5 mondjuk 3330 3Ghz?
2012. nov. 26. 21:30
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

"Hát igazából nem szeretnék senkinek sem belegázolni a lelkébe"

Én se szeretnék a tiedbe, de majd meglátjuk.


"de nézz csak meg egy olyan oldalt ahol a procikat összeeresztik eggymással! "

Ha a passmarkra gondolsz akkor nincs miről beszélni.


"Nos valójában az i5 is nyolc magos de másképp! 4 fizikai és 4 logikai magja van tehát 8 szálon fut ugyanúgy a feladatvégrehajtás!"

Ebből is látszik a fene nagy tudásod.


"És egy i5 simán odaver egy 8 magos AMD-nek talán csak egyedül a Bulldozer-nek nem! "

Asztalra bullon alapon kívül hány 8 magos AMD volt még? Ja, hogy egy se.


"Mik azok a dolgok, amiben jobb az fx 8120, mint egy i5 mondjuk 3330 3Ghz?"

Legegyszerűbben tesztekből derítheted ezt ki, arra meg te is veheted a fáradtságot, hogy átnézz párat.

Amúgy magszám alapján két eltérő architektúrát nem nagyon tudsz összehasonlítani, ergo nem lehet azt mondani, hogy AMD fele annyiért kínálja ugyanazt.

A legegyszerűbben viszont akkor kapsz választ a kérdésre ha leírod mire kell proci.

2012. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Hosszabb távon szerintem jobban megéri egy 8 magos bull.

i5 azért jobb a teszteken mert a legtöbb teszt program még csak 1 vagy 2 magot támogat, és pár négyet.

Magonként az intel sokkal jobb, de ha lenne olyan program ami tudna 8 magot használni akkor a bull alázná az i5-öt.

Szoval ha 4-5 évre tervezel akkor bull, ha meg röviddeb távra akkor hardver apron tudsz venni i5 oem-et 30K-ért. (bár a teljesitményéröl nem tudok semmit)

2012. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Pont az elöttem szóló szolt nagyon nagy baromságot


MÁR A TELJESÍTMÉNNYEL NINCS TISZTÁBA akkor minek irsz hülyeséget.

Az intel nem csak teljesitményben van előrébb hanem 3 lépéssel is.

Különben teljesen mindegy hogy 1-2 vagy 4 magra íródik a program mert az igaz hogy általában 1 max 2 magra de abban sem tudják megverni ha meg elő álsz egy 6+6 magvas I7 el akkor is szívja.


Az intel 3 lépéssel jár az AMD előtt

Jó erőben van egy I5 2500k ami e leg népszerübb tuning proci 4 maggal

De egy intel I3 2100 is elég akármilyen játékhoz 2+2 maggal

2012. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

6. vagyok


6+6 magos intel?

Én az i5-höz hasonlitottam a bullt, még egy mezei 4 magos (+4száll) intel is sokkal drágább mint egy bull, egy 6 magos +6 szállas intel i7 árábol hány bulldozert is lehetne venni? Egy kamional?

2012. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%

"Az intel 3 lépéssel jár az AMD előtt "

Elmagyaráznád ezt úgy, hogy az egyszeri ember is mint én megértse?

2012. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A 3 lépés az technologiában van.

Arhitectura

Belső adatátviteli sebesség


Ezek csak egy külső szemlélő meglátás. A magok nem függnek egymástól mint az AMD nél PL.


De vannak még szépszerével.


A legújabb tesztek alapján a négymagos Intel Core i7-3370 K majdnem kétszer jobb teljesítményt ért el, mint a nyolcmagos AMD FX-8150. Ezt a különbséget még az új architektúra és az órajel emelése sem fogja megszüntetni a Trinity és Vishera chipeknél.



Ezek miatt drágább. + kevesebbet fogyasztanak az Intelek. Hűvösebbek is ami a csíkszélesség méretének köszönhető

2012. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!