Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes TN paneles monitort...

Érdemes TN paneles monitort venni egy közepes konfighoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy monitort, de nem tudom, érdemes-e IPS panellal szerelt monitort venni a jelenlegi konfigomhoz: IP G620 proci, 8g ddr3, asus gtx550 Ti 1g ddr5.

Mivel az IPS ára elég borsos, ezért a keretemből max egy 21.5", talán egy 23" tudnék venni. viszont a mezei TN monitorból akár 27" is beleférne.


Elsősorban játékra használom a gépemet, néha pedig filmezni. Nem grafikai munkákra kell.

Kérlek vonatkoztassatok el attól, hogy az IPS-en kívül minden más gagyi; a kérdés az volna, hogy egy átlag felhasználó mennyi pozitívumot érzekelhet a két technológia között.


Köszönöm szépen!



2012. nov. 27. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:

"Elsősorban játékra használom a gépemet, néha pedig filmezni. Nem grafikai munkákra kell."

tökéletesen megfelel a TN peneles, SŐT ennek a reakció ideje 2-5 ms ellentétben az IPS panelok 15-20!!! ms idejével (gyors játékok, filmek Forma egy futamok stb. olyn csóvát húznak rajta, mint ha egy üstökös száguldana.)

GRAFIKAI tervező, irodai stb. munkára javasolt csak az IPS!

2012. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Panda Péter ***** válasza:
azért a teljes képhez hozzátartozik, hogy az a 2-5ms válaszidő TN-nél G2G érték... szvsz egy IPS panelen is simán lehet pörgős játékokat játszani, nem lesz utánhúzás, viszont a színei sokkal szebbek és a betekintési szögei is jobbak.
2012. nov. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A betekintési szög szög nekem nem elvárás, mert nem az asztal alól akarom nézni a monitort; ezen felül a gépet egyedül használom.


A szép képminőség mennyivel meggyőzőbb mint egy TN paneles? Szerintetek megéri 15 ezerrel többet fizetni egy IPS-ért?

2012. nov. 27. 17:38
 4/7 A kérdező kommentje:

Még egy hülye kérdés: Az IPS állítólagos tűéles képe mennyire zabálja le a rendszer teljesítményt?


Értem ez alatt, hogy nyilván kevesebb fps-em lesz, ha a mostani 17" őskövületet lecserélem egy 24esre, de számít-e valamit hogy ez a 24"-es TN vagy IPS paneles?

2012. nov. 27. 17:46
 5/7 Panda Péter ***** válasza:

én százszor inkább választanék egy kisebb IPS paneles monitort, mint egy nagyobb TN-t. persze a legjobb egy nagy IPS lenne de annyi pénz a világon nincs :D

ha a felbontás adott, akkor az a sebességet nem befolyásolja.

2012. nov. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Panda Péter ***** válasza:
*a panel típusa nem befolyásolja
2012. nov. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm Péter, akkor a 23" ips-t választom, mert ettől féltem, hogy a tűéles kép nagyon visszaveszi majd a teljesítményt. Köszi mindenkinek a válaszokat!
2012. nov. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!