Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA probléma samsung hd161hj?

SATA probléma samsung hd161hj?

Figyelt kérdés

sziasztok a kérdésem az lenne hogy hogyan lehetne megoldani hogy ne kékhalálozzon a sata merevlemezem


leírom bővebben


nemrég haver adott nekem egy sata merevlemezt ami volt a gépében .. és beszeretném rakni a számítógépembe igenám.. ez sikerült is -.-" csak az lenne a problémám hogy ha indítanám a windows -t kékhalálozik ha telepíteném a windows kékhalálozik ha a régebbi wincseszterem mellé rakom akkor rátölt az xp re és még kékhalálozik áhh szóval tökély nagyon és van még mellé egy sata olvasóm is azzal el tudtam kezdeni a telepítést de mihent a partitók hoz értem volna kék halál...


tudnátok nekem valamit mondani hogy érdemes e vele probálkozni mert nagyon sokkos vagyok...


alaplap : ASUS P4v8x-mx

sata merevlemez : samsung HD161HJ

sata olvasó : DVD writer model sh-s223


a válaszokat előre is köszönöm remélem tudtok valami bíztató választ adni amugy ha nem említettem volna XP- akartam telepíteni és az is volt a korábbi merev lemezemen mielőtt valaki mondaná hogy az XP miatt mert olvastam ilyet is akkor állítani merem hogy NEM ! mert havernak sokáig ezen a sata winyón xp van tudom hogy le kellene formázni de hogyan mikor még addig sem jutok el hogy töröljem a partitiót na szval a válaszokat előre is kössz



2012. nov. 27. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Biosban próbáld változtatni, hogy hogy kezelje az alaplap, AHCI; IDE; Native, vagy hasonlókat keress. Az xp-nek még nem mindegyik verziója támogatja a sata drivereket alapból
2013. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

A Windows XP az SP3-al kapta meg a SATA drivereket.

Ha a te telepítődbe nincs integrálva a harmadik Service Pack, akkor külön telepíteni kell a SATA drivert.


A pontos menetéről a korabekli cikkek elég sokat foglalkoztak. Rá tudsz keresni a google-ban.

2013. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csacsi2 ***** válasza:

SP 3 -al sem mindegyiket ismeri fel. Nekem k8upgrade alaplapom van.

Kell egy ASUS P4v8x-mx -hez tarozó (sata) driver telepítő.

Azon lesz egy sata mappa amiben vannak a driver fájlok.

Valami ilyesmi:

[link]

ezeket a fájlokat kell átmásolni floppy-ra, majd a telepítő cd-ről kell boot-olni kérni fogja a floppy-t és telepíti.

Nem emlékszem pontosan, de a floppy-ról bootolva is lehet telepíteni, de mindenféle képpen kell a floppy, vagy más adathordozó ami bebootol és fat 16 rendszerü.

2013. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!