Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linpus Linux?!? Ezt meg hogy...

Linpus Linux?!? Ezt meg hogy gondolják? (a papíron meg ez van írva: op rendszer: eredeti windows vista)

Figyelt kérdés
Vettem egy notebook-ot, és képzeljétek, Linpus linux op rendszer van rajta. (ez kb olyan, mint a dos, semmi grafikai kezelőfelület stb.) Fel akarom tenni a windowst (nem hazudok, nem eredeti, mert hát megveszem jó drágán a notebookot, és még külön költsek az op rendszerre is? nincs nekem annyi pénzem)és nem tudom felrakni, mert mindenféle hülye hibát ír ki. Na szóval, csak véleményeket és hasonló tapasztalatokat szeretnék hallani, és ajánlom mindenkinek, mielőtt notebookot vesz, jól nézze meg az op rendszert.
2009. aug. 18. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha a papíron vista van akkor vidd vissza.
2009. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A vista csak bizonyos típusok esetében van. (apróbetűs rész:S) De meg van a megoldás, akinek hasonló problémája van, az állítsa át a biosban a vinyót IDE típusúra, és telepíthető lesz az xp.
2009. aug. 18. 13:58
 3/13 anonim válasza:
100%
Tegyél rá 7-es windows-t az felfog rá menni! Az egyik ismerősömnek ugyanez volt a laptopjával és a 7es kérdés nélkül felment! egy évig ingyenesen használható és ráadásul miután felraktad magától megkeresi és letölti a notebookodhoz szükséges drivereket!
2009. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én notimra meg linux nem megy fel. Szerencsés vagy, cserélünk? :D


Lehet az a baja a kindóznak hogy nem szereti a linuxos partíciódat. Valami partícionálóval át kell kozmetikázni az EXT3-at NTFS-sé.

Ajánlom figyelmedbe a Hiren's Boot CD-t ami tele van mindenféle vészhelyzet kezelésére való nyalánksággal. :)

2009. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

1, Bocs, de ha vettél valami, és elnézted, az a te hibád.

2, Igen, a szoftverekést is fizetni kell, ha nem akarsz érte fizetni, vannak ingyenes lehetőségek: Linux

3, Winows 7 is felmehet, a próbaverzió jövő augusttusig működik.

4, Ha lopott Windowst akarsz telepíteni és "mindenféle hülye hibát ír ki." , akkor javaslom, a hibákat elolvasni. Általában jelent valamit. Ha megírod pontosan, többet tudunk segíteni...bár, ahogy látom, rájöttél a SATA/PATA problémára...

2009. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Neten rendelted vagy boltban vetted? Na ott nem kell elhinni, hogy amit becsomagolva kihoznak a raktárból, az ugyanaz, mint amit kitettek a pultra. Csomagolják ki, kapcsolják be te meg ellenőrizd le, hogy ezt akartad-e? Ha nem, hozzanak másikat. Ha sietsz, ez a vége: zsákbamacska.
2009. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt egyet értek az előző hozzászólókkal, hogy ha papíron Vistával adták, akkor vidd vissza, reklamálj.

Másik az, hogy némelyik notebooknál kegyeskednek belepiszkálni a gyártók, hogy Windows-t ne lehessen csak úgy feltelepíteni rá, ha már a vételárban nincs benne az op.rendszer ára.

Egyik ismerősömnek is volt ilyen gondja, valahogy megoldotta, nem tudom pontosan, hogyan, ha gondolod, megkérdezhetem tőle, hogy mi a megoldás kulcsa.

2009. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak: a kérdésfeltevő az egyik kommentjében elismerte, hogy apróbetűs részen volt a VISTA, "bizomyos típusok esetében". Így átverésről nincs szó, hanem inkább figyelmetlenségről. Az meg, hogy a Windows fel tudja-e tenni valaki, nem a gyártón, hanem a vevő szakértelmén múlik. Szerintem nincs az törvénybe iktatva, hogy egy Windowst bárkinek fel kell tudni raknia egy gépre, erre valók a szakemberek. Meg lehet próbálni persze, de ha akadozik vagy nem megy, az nem mindik a szoftver hibája...
2009. aug. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Tudom hogy ez már régi kérdés, de a feltevő lehet még tud válaszolni :)

Szóval nekem is ez a problémám....amit leírtál.... és sehogysem tudom előhozni a biost....mivel lehet előhozni???

2009. dec. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azzal értek egyet, aki azt írta, hogy nem szabad zsákbamacska számítógépet venni. A boltban vegyék ki a dobozból és kapcsolják be. Ha nem hajlandók, ott ne vásárolj.
2009. dec. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!