Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van elem az alaplapban?

Gregarm kérdése:

Miért van elem az alaplapban?

Figyelt kérdés

Ha ez az elem lemerül, akkor mi történik (vagy mi nem)?

Elindul a gép, ha le van merülve.



2012. dec. 1. 18:50
1 2
 1/13 lambo96 ***** válasza:
Ha az elem lemerül a bios nem képes tárolni a beállításait. Attól ugyanúgy elindull a gép, csak mindig nyíg majd neked.
2012. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az elem szolgáltatja az áramforrást ahhoz, hogy alapvető infókat jegyezzen meg az alaplap, mikor nincs áram alatt. Ha lemerül az elem a gép akkor is elindul, csak elfelejti a beállított jellemzőit (idő, bootsorrend és a BIOS menü beállításait).
2012. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor menni kellene neki csak az elején kérné ezeket a beállításokat?

Mert nekem azt csin

álja, hogy bekapcsolom és ezután full fekete a monitor és nem reagál semmire.

Szerintetek mi lehet a baja?

2012. dec. 1. 18:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. Az alaplapi elem nélkül is el kéne indulnia. Annak más a baja, de ez ahhoz kevés infó...
2012. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mond mi kell megnézem.
2012. dec. 1. 19:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Sok száz IC, forrasztás, kábel, csatlakozó. Így látatlanba ez nem megmondható...
2012. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy lehet a kábelekkel van a gond amik összekötik a videókártyát és a monitort. Valahogy nemlehet lemérni, hogy van e bennük feszültség?
2012. dec. 1. 19:13
 8/13 lambo96 ***** válasza:
Pontosan mi történik? Felpörög a ventillátor, és nincs kép? Vagy szimplán fel se pörögnek?
2012. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A ventillátorok mennek a winchester is működik. Csak nincs kép.
2012. dec. 1. 21:10
 10/13 lambo96 ***** válasza:
Akkor ez nekem videókártya gyanús. Probáld meg az alaplapival, ha úgy se lesz jó akkor más a baj.
2012. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!