Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb SSD márka?

Melyik a legjobb SSD márka?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Samsung
2012. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár nekem Corsair van, de ha jobban informálódtam volna előtte, akkor Samsung 830-t vettem volna...szerintem az az egyik legjobb SSD (bár most sem vagyok teljesen naprakész a témában, lehet, hogy jelenleg van más hasonlóan jó vagy jobb alternatíva, de szvsz a Samu 830 ma sem lehet rossz választás).
2012. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor jó hogy Samusnug 512 gb-osat rendeltem :D

Miután berakom a gépbe az ssd-t milyen programot kell feltelepíteni hogy tudjam használni? amit kapok hozzá?

2012. dec. 2. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy akarod használni, ha a meglévő rendszered akarod átültetni, akkor a mellékelt Norton Ghost(feltéve ha azt a csomagot rendelted) programmal klónozhatod a kész rendszert az ssd-re, bár ha lehet én új telepítést ajánlok.

Olvasmány:

[link]

[link]

2012. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Általában leginkább az oprendszer és a telepített alkalmazások hálálják meg leginkább az SSD-t, mezei adattárolásra sima HDD-t szokás venni. Legtöbbször (kisebb méretű meghajtók esetén) a játékokat sem az SSD-re tesszük (gyorsabban nem fog futni, max gyorsabban töltődnek be a pályák), de egy 512GB-s SSD-n van hely ilyen célra is. A BIOS-ban engedélyezni kell az AHCI módot, hogy működjön a TRIM technológia és mehet rá az oprendszer. Arra ügyelni kell, hogy 15-20% szabad hely mindig maradjon rajta és nincs szükség lemeztöredezettség mentesítésre (inkább árt, mint használ). Amúgy vannak jó cikkek a neten, ahol minden tudnivaló le van írva, de egyszerű felhasználás mellett talán elég annyi, hogy AHCI mód, 20% szabad terület és no defrag. Ha valaki szűkös kapacitású SSD-t vesz, az esetleg csinálhat egyéb kímélő trükköt is, de szerintem ekkora meghajtónál nincs szükség ezekre.
2012. dec. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!