Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új RAM probléma?!

TangoDown kérdése:

Új RAM probléma?!

Figyelt kérdés
Vettem 2x4 GB Kingstone Hyperx RAM-ot, azonban az egyik játékomnál (Battlefield 3) 10-15 perces játékidő után, befagy a gép, zúgó hang és csak a főgombbal való kikapcsolásra reagál. RAM csere előtt nem voltak ilyen problémáim. Az összes drivert frissítettem, de nem tudom, hogy a RAM-nak kell-e drivert, vagy bármit is frissíteni. Ötlet?

2012. dec. 2. 19:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Latenció jól be van állítva?
2012. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy nagy gép-zseni, ha esetleg elmondanád mi az?
2012. dec. 2. 20:05
 3/28 anonim ***** válasza:

[link]


vagy bárhol találsz:

[link]

2012. dec. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Továbbá:

[link]


Az első-t ted "BOTH"-ra azt jelenti hogy Dual-Channelben megy mind a 4 slot (4x2GB ram pl.). De ha nincs is ramok a többiben akkor is megy, vagy csak 1 sávra beállítod, mindegy.


Az első háromra bedobod a számokat amit a ramot tud (pl. 8-8-8-24) akkor 8 alá 8, alá 8 kihagysz 2-3 sort ameddig nem találsz olyant ahol egészen majdnem 30.-ig vannak számok, oda megy a 24-es latenció.


És végül vagy a végén vagy egyett visszalépsz a menüben és beállítod azt a VOLTot ami a ramra rá van írva. Ha figyelmeztett hogy Overclocking vagy Pirosba vannak a számok, ne is figyeld, neked HyperX ramok vannak ami többet eszik és simán elbírja.


kb. Ennyi :)

2012. dec. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Bementem a BIOS-ba és csak ezeket a beállítási lehetőségeket találtam-> [link]

Itt kell esetleg valamit? :(

2012. dec. 3. 18:18
 6/28 anonim ***** válasza:

DRAM TIMING SELECTABLE (SPD).


átfordítva:

Ram időzítés választása (gyorsaság).


Szerinted? :) Ott van benne amit mondtam


Amúgy BIOS reset-tet ne felejtsd el, Asus legtöbbször magát újraindítja ha elcseszel valamit akkor ellem mellett van Jumper amivel resetalni tudod.


Ha nincs Jumper vagy azt sem tudod mi az akkor csak hźd majd ki a gépet stekkerből és vedd ki az ellemet fél percre az alaplapból. Minden rossz beállításod kiesik és a jó gyárival indul. De csak ezt akkor ha elcsesznéd és fekete a képernyő :)

2012. dec. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Ja innen látom Channel A Timing Settings, ha az alaplapban az első dualchanelben van, szóval ez nincs dualban:

[link]


de ez már igen szín szerint:

[link]


De még mindig vigyázz ASUS-nál 50%-ban a szín nem számít semmit! Egymás mellé kellett dugnom mert van nekem:

Fekete, kék, fekete és kék slot. Nálam Fekete és Kék-be kellett egymás mellé dugni. Máskép dualban nem ment.. Azért mondtam hogy Channel A és Channel B-re is ugyanazokat a CL-ket dobd be amit a ram papírján találsz.

2012. dec. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
De ha rámegyek a DRAM TIMING SELECTABLE lehetőségre, ott csak Auto, Turbo és Extreme lehetőség van. Viszont az alaplapban az egyik RAM kék a másik fehér színbe van berakva, szóval lehet az abaj.
2012. dec. 4. 11:17
 9/28 A kérdező kommentje:
Átraktam a RAM-ot ugyanazon a színbe, azonban még mindig fellép a hiba. Megtaláltam azt a menüpontot amit mondtál-> [link] viszont nem tudok semmin változtatni. Ilyenkor mi a teendő?
2012. dec. 4. 16:21
 10/28 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, hogyan tudom állítgatni a számokat és be is állítottam 8-8-24-re ahogy javasoltad, de honnan tudom, hogy mennyit bír a RAM-om? Nem igen szeretném elrontani, és szervizre most nem igen van lehetőségem? Mi a tapasztalat lefelé vagy felfelé nyomjam a számokat?
2012. dec. 5. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!