Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a vélemény ehhez a konfigur...

Mi a vélemény ehhez a konfigurációhoz? A hűtő és hűtés elégséges lesz a gépnek és a processzornak? (Mondjuk ház hűtőt még teszek bele, és HDD hűtést is. )

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 3. 09:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:
HDD azért archíválni is kell valahol és a drágább és rosszabb Blu-Ray lemez ugye mi francnak, mint esetleg ügyesen PS3-ba tömködni a játékokat.
2012. dec. 3. 14:27
 42/66 anonim ***** válasza:
Azért azt nem árt leszögezni hogy manapság egy erős konfig sem fogyaszt többet 250 wattnál, az általad összerakott még ennél is kevesebbet(bőven), egyértelmű hogy kisebb tápegység is bőven elég, i5-ös konfig ahogy én összeraktam 180 000 Ft, ssd-vel, 3TB hd-vel, blu-ray íróval, stb. ahogy kell, de végül is nincs jelentősége.
2012. dec. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:
És tartósan megy 500+ órát egyben ahol fontos, hogy miközben szinte csak a táp melegszik: "hogy a tápegység 50%-kos terhelés mellett dolgoznak a legnagyobb hatásfokon, tehát akkor termelődik a legkevesebb hő" és ez 24/24-nél azért fontos ("lehet") - erre varrjál gombot! - tehát kétszeres teljesítmény kell, te is beszoroztad kettővel?
2012. dec. 3. 14:40
 44/66 A kérdező kommentje:
Ráadásul 3500 Forinttal sem kerül többe, mint az alap 500-as táp, ami alatt már csak szerencse játékos vesz már. Elfér az ott. És a táp a leggyengébb láncszem egy gépben.
2012. dec. 3. 14:46
 45/66 A kérdező kommentje:
A fogyaszt és, hogy mi van rá írva? Ez ugye nem komoly összevetés?
2012. dec. 3. 14:47
 46/66 anonim ***** válasza:

Ez megint csak kötekedés, de akkor minek írsz ki kérdést?

Tökmind1, ki mit mond megint, csak kötekszel, hogy az új jó. Hát ha neked úgy jó, nekünk aztán tényleg jó. Nekem nem kéne, főleg nem ilyen használatra és nem passzívan. pure Hd-t se értem, minek, mi hasznod belőle...indokolatlan az egész úgy, ahogy van.

2012. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
Arra varrjál gombot, hogy ezt"hogy a tápegység 50%-kos terhelés mellett dolgoznak a legnagyobb hatásfokon, tehát akkor termelődik a legkevesebb hő" én írtam neked, az általad összerakott konfig terheletlen állapotban 100Watt alatt fogyaszt, terhelés alatt pedig szerintem nem éri el a 200 wattot(itt jön a logika a képbe-nem kell 750wattos táp), de szerintem mindenki akkor jár a legjobban ha veszel egy konfigot amilyet akarsz, egyszerűen nem hagyod magad lebeszélni a hülyeségről, nem tudunk mást tenni félreállunk.
2012. dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:

"erre varrjál gombot! - tehát kétszeres teljesítmény kell, te is beszoroztad kettővel? "

itt konkrétan 2-3%-os hatásfok különbségekről lehet beszélni. Ha ennek a konfignak a maximum fogyasztását be is szorzom kettővel a 750 wattnak töredéke jön ki.

Legjobban 20K körül egy Be Quiet Straght Power E9 400Wattal járnál, ennek hatásfoka is magas, és eléggé halk is.


"mint az alap 500-as táp, ami alatt már csak szerencse játékos vesz már."

Ezt nem értem, vagyis értem, de inkább nem is akarom.


"És a táp a leggyengébb láncszem egy gépben."

Erre se kéne mérget venni.


Amúgy kérdező tényleg nem értelek. Kaptál hasznos építő kritikákat, erre te csak erősködsz.

2012. dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 BM-Striker ***** válasza:
Ehhez bőven elég egy jó minőségű 350w-os táp is. A konfig maximum eszik 200w-ot ha egyerre futtatod a prime 95-öt a furamrk-ot
2012. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, csak jött az össztűz. Akkor egy AMD A8-asban gondolkozzak inkább?
2012. dec. 4. 02:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!