Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD processzoroknak tényleg...

Az AMD processzoroknak tényleg baromi hangos a hűtője? Azért el lehet viselni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Haveromnak a FX-8120-a szinte visít.
2012. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lindmayer ***** válasza:
a10-5800k-s procim is igen hangos( mármint a hűtője), de ha bekapcsolod a rádiót, vagy zenét hallgatsz, akkor nem zavaró, amúgy csendes szobában egy kissé már az
2012. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Egerecske ***** válasza:
Nekem is nagyon visított ,ezért le is cseréltem.
2012. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem x3 455-tel van tapasztalatom, ha be van kapcsolva a Cool'n'Quiet, akkor rendben van, ha nincs, akkor hangos.
2012. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem és a szobatársamnak kb ugyanaz a típusú notebookunk van, csak neki AMD-s, nekem meg Inteles kiszerelésben. Amíg az enyém szép csendes, ha nem nyomok be mondjuk egy Crysist, addig az övé folyamatosan olyan (kis túlzással), mint egy repülő hajtóműve. Hogy ennek mi az oka, nem tudom, de ez a tapasztalat.
2012. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

AMD processzorból van max 35 wattos és max 100 wattos is. Az se mindegy hogy mire használod. Az emberek többség böngészik, ami miatt a processor valójában soha nincs terhelve, ergo alig fogyaszt áramot, ergo alig kell hűteni, ergo nincs hangja.


A hangosság nagyon szubjektív dolog, van akit nem zavar a porszívó se, van aki teflontalpú egeret vesz, ami halkabban csúszik. Ezek szélsőségek ugyan, de a kettő közötti úgymond normális tartomány is nagyon nagy.


A környezet megintcsak befolyásol, ha a háttérzaj, vagy éppen egy játék hangereje amúgy is nagy, akkor mindegy mekkora a processzorhűtőé.


Fenntartva a fentieket, az összes gyári processzorhűtő kukába való, mindegy hogy AMD vagy Intel. Én elég érzékeny vagyok a zajra, úgyhogy a következőket csinálom. Az a gép, amivel dolgozom egy energiatakarékos AMD Phenom II, 65W max fogyasztással. Erre raktam egy szép nagy Scythe Ninja hűtőt (jó régi, van minimum 5 éves, AMD sokáig használ egy foglalattípust, nem kell mindent mindig cserélni), ventillátor nélkül. Magyarul 0 dB a hangja. Viszont a házba magában van egy szabályozott 3 ventillátor is, vagy fix 800 fordulatosak (ha nagyon fülelsz, akkor hallani lehet őket), vagy szabályozottak (tehát tipikusan egy helyben állnak, mint például most ahogy ezt gépelem). Vagyis a leghangosabb eleme a gépnek a merevlemez. Ami gumibakokra van állítva, lehet ilyen házat kapni (Antec). A merevlemezt igazából lusta vagyok lecserélni SSD-re.


Van egy másik gépem is amin játszok, és amúgyis hangos környezetben van. Ez is AMD, valamelyik régebbi típus. Ezen meghagytam a gyári ventillátort, mert igaz, hogy még alapjáratban is 1800-at forog, de a játék és a háttérzaj miatt úgyse nagyon hallom.

2012. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Igen, tényleg.

El lehet viselni.

2012. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dr. Kovács Apuka válasza:

A nagyobb teljesítményűek gyári hűtőventillátora alulméretezett, ezért visít, mert magas fordulatszámon kell pörögnie, hogy a kellő mennyiségű levegőt szállítsa. Az olcsóbb, gyengébb procikra is ugyanezt a ventillátort teszik, csak kisebb bordával, és persze azok nem is melegednek annyira, mint az izmosabbak.

Javaslom egy CoolerMaster hűtő beszerzését, pl. a DK8 olcsó (kb. 2-3eFt) azon 8cm-es ventillátor van, nem 5-6cm-es, és alacsonyabb fordulatszámon dolgozik, ergo csendesebb.

2012. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 IxD válasza:

Nekem az AMD FX(tm)-4100 Quad Processor (Black Edition)

a processzorom azt se hallom hogy egyaltalan menne a hutoje xD

2012. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!