Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A jövő alkotásaént emlegetett...

A jövő alkotásaént emlegetett kvantumszámítógépek (egyesek 2050 jósolják őket), hozzávetőlegesen/becsülten kb. mekkora teljesítményre lennének képesek max?

Figyelt kérdés

Ezen belül igazából nem is a majdani civil forgalomban elérhető kvantumszámítógépek érdekelnének - ugye amik most az otthoni PC-k kategóriája - (márha a kvantumszámítógépek megjelenése után belátható időn belül elképzelhető az elterjedésük), hanem a céges, kutatóközpontok, vagy nagy szervezetek szuperszámítógépes kategóriájára gondolok, azon belül is a tehetősebbere, mondjuk a top-100-as kategória.

Példaként - ha jól tudom - itt Magyarországon a legtehetősebb szuperszámítógépes rendszerek (persze nincs sok gondolom) úgy 1 másodperc alatt tudják azt a processzormunkát elvégezni, amit egy rendes PC 4-5 nap alatt. A piacon elterjedt PC-k teljesítménye meg úgy 2 GHz körül mozog már, nemde.

Ezek az arányok úgy a kvantumszámítógépes korszakra mennyire becsülhetők? Illetve mekkora lesz számolási teljesítményben a fejlődés mostanhoz az egyes kategóriában? Meg tudják ezt becsülni valahol?


Márha ez így megsaccolható... Érdekelne, meg ennek kapcsán az is, hogy akkorra kb. mekkora védelmet tudnak adni a mostani titkosító algoritmusok, pl. MD5, AES, Blowfish, stb.



2012. dec. 4. 12:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Ha ilyen borzasztó teljesítménnyel lehet gyógyszerkutatásokat, kereső algoritmusokat, fizikai szimulációkat, stb. végezni akkor sok száz évnyi kutatás rövidülhet le napokra vagy évekre."


Na ja, ez persze jó lenne, csak félek, hogy ezzel a fene sok pozitívummal még háromszor annyi negatívum is jönne.

Ha ugyanez terroristákhoz jut ki, ők meg sok száz évnyi terrortámadást és tömegmészárlást tudnak elvégezni szintén néhány nap alatt.


A tudósok itt most már megint olyasmihez nyúltak, mint az atombomba - csak ez most hatványozottan fog durranni. És persze valahol csak sejtik ők is, hogy milyen baj járhat a jóval, de még belegondolni se veszik a fáradtságot, és csak csinálják.


Igen, jó dolog az, ha mondjuk kiszámolják akkor, hogy mennyi is a PI értéke pontosan, meg hogy mi történik a feketelyuk belsejében, meg az X fényévnyi távolságba levő galaxis mind a 10^10 csillagával... de ennek akkor is van értelme, ha olyan bajt hoznak ezzel a fejükre, amire senki se bír számítani, és kezelni se??!! :O


Most nem a gagyi Sci-Fi filmek analógiájára akarok pánikot kelteni, de a múltból is fel lehet hozni példát arra, hogy az a "nagy fejlődés" nem mindig olyan csillagfényes paradicsomi jövőképpel jár.

2013. jún. 3. 00:49
 12/13 anonim válasza:

Egyáltalán nem végtelen párhuzamos műveletsort tud végezni!

A kvantumszámítógép annyiban különbözik a normál számítógépektől hogy nem bitekkel dolgozik (a bit ugyebár fel tudja venni 1 et VAGY 0 át) hanem qbitekkel amik mind a kettőt egyszerre fel tudják venni. Ez annyit jelent hogy egy 10 qbites gép 1024 műveletre képes, de egy 32 qbites gép már több mit 4 millió műveletet tud végezni egy időben .

2014. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ez már mi?!! Mind a két állapotot egyszerre??? =O


Ez így egy matematikai baromságnak tudom csak elképzelni.


Szerintem ez csak valami harmadik állapot, de olyan, hogy X=0=1..... ez így tök hülyeség.


Ez nem az a harmadik, nagy impedanciás állapot, amiről az ált. sulinkban is beszélt a tanár, hogy azzal kísérleteznek?

2014. júl. 5. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!