Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik fel 102 fokra...

Miért melegszik fel 102 fokra az Nvidia GeForce 9300M GS videokártya a laptopban?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen gépem :MSI EX630X: [link] Az utóbbi 2-3 hétben többször egyik pillanatról a másikra, minden előzetes jelzés nélkül újraindult. Annyihoz tudom kötni, hogy miközben flashes játékkal játszom a neten, elkezd pörögni a ventilátor, a GPU elkezd melegedni, majd’ 102 fokra (Speedfan), - [link] - majd miután kilépek a flashes játékokból, 1-2 perc alatt lelassul a ventilátor és visszaáll a hőmérséklet 65-70 fokra. Kitakarítottuk, újra lett pasztázva, de a melegedés még mindig fennáll. Ventilátorcsere már volt benne korábban. Nem szeretném tönkretenni a gépet (túlhajtani stb., mert arra, amire nekem kell (netezés, filmek, zene) tökéletesen megfelel. Mi baja lehet? A gépen frissen telepített WIN8x64 van.
2012. dec. 5. 13:59
 1/2 sine ***** válasza:
Cpu hömerseklet is elég magas..szerintem biztosan a ventillatorral lehet vmi probléme..vagy lehet hogy valami akadalyozza a levegö szabad aramlasat igy ennyiböl nehez megmondani de az latszik hogy a hütessel van problema ami ugye a ventillator feladata.
2012. dec. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sine ***** válasza:

Elvileg kezzel is erezned kell hogy megfelelöen fujja e ki a levegüt vagy csak nehezen jön kifele a meleg levegö.

Nekem még a hdd hömerseklet is elég magas....vagy a szellözes akadalyozott vagy a ventillatorral van problem es erösebb, nagyobb fordulatszamu kellene bele.

2012. dec. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!