Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért zúg a Videokártya?

A1b2c3 kérdése:

Miért zúg a Videokártya?

Figyelt kérdés
A problémám a következő. Pár hete, talán egy hónapja elkezdett zúgni a videokártya (XFX HD6870) ventilátora (olyan a hangja, mintha valami hozzáérne a lapátokhoz). Nem mindig csinálja, néha első bekapcsoláskor, de általában akkor, ha egy kicsit megdöntöm a gépet (modndjuk kábelt akarok hátra kötni). Biztos, hogy a venti zúg, mert ha megakasztom akkor elindul újra, de csendben. Egyébként semmi baja, mert működik rendesen, csak ez a zúgás elég hangos és nagyon rendellenesnek tűnik. A venti ép, szépen forog, nem ér hozzá semmi, stb. Már vagy 100x szétszedtem, de nem tudok rájönni az okára.

2012. dec. 8. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek hogy a ventilátor tengelyes lett.Mert ha tengelyes akkor nem egy rosszul elvezett kábel az oka hogy bele kap.Garancia ha van még rá akkor hívd fel azt a céget és beszélj velük.
2012. dec. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aha, működik rendesen, azt egyszercsak elsötétül a képernyő, mert szép csendben megakad a ventillátor és elfüstöl a videókártya. Ki kéne cserélni azt a ventit, nem problémázni rajta. Egyébkén a csapággyal van a gond.
2012. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van rá garancia, csak most karácsonykor ez az utolsó dolog, amivel itt szórakoznék. Nem tudom, ha tengelyes lenne, akkor az állandó hibaként jelentkezne (legalábbis én így gondolom). Most az ATI overdrive-al felhúztam a fan controlt 100%-ra és semmi. Szépen járt, már amennyire egy 100%-on forgó ventitől ezt elvárni lehet. Tippem sincs mi a bibi..
2012. dec. 8. 09:10
 4/4 anonim ***** válasza:
DE ha te nem szórakozól vele akkor ki?Ez nem játék,még most vidd vissza,jobb rá szánni időt mint sem másik VGA-t venni.
2012. dec. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!