Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki elmagyarázná?

Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy két magos processzor a gépembe tehát akkor ez azt jelenti,hogy 1,8ghz*2 vagyis 3,6ghz?

És,ha csak egy sima egymagos 3,6ghz processzor lenne a gépben az ugyan ezt tudná mint ez a két magos vagy ennek vannak előnyei,hogy két mag?


2012. dec. 10. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan feladatot végzel, ami masszívan egy magot használ, akkor az egy magos előbb végezne vele, mint a két magos.

Azonban ha a feladatok párhuzamosíthatók (ami sok feladatra igaz) akkor a 2 magos nyújt jobb teljesítményt. Lehet, hogy kicsit később végez vele, mint az egy magos, de mellette tud mást is csinálni.

"1,8ghz*2 vagyis 3,6ghz" ez ha nem matematikai feladat, akkor butaság, ilyen reláció nincsen.

A procik teljesítmény egyébként függ még a memória busz sebességétől és a cache szintjétől és méretétől is.

2012. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Panda Péter ***** válasza:
nem, az órajeleket nem adjuk össze, nem vonjuk ki egymásból, semmi ilyesmit nem csinálunk. ez mindössze annyit jelent, hogy van 2db, egymástól teljesen függetlenül dolgozó, 1,8 GHz-es órajelű processzorod. ha viszont tegyük fel olyan programot használsz, ami képes több szálon futni, akkor értelemszerűen gyorsabb lesz, mintha csak egymagos processzoron futna. olyan eset is előfordulhat, hogy nem ilyen programot futtatsz, olyankor nem profitálsz a második magból. alapvetően jó, ha sok mag van, mert gördülékenyebb a munka, főleg ha több szálra optimalizált programokat használsz.
2012. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nem nagyon vagyok hardver zseni ezért kérdeztem itt alapvetően processzort akarok venni,de nem nagyon tudok dönteni most az egyik 6ezerrel több,de nem tudom,hogy azért a 6ezerért tényleg jobb is a processzor

ha valaki le írná azt megköszönném.

1.IntelŸ CeleronŸ Sandy Bridge processzor két processzormaggal, integrált 2 csatornás memóriavezérlővel.

Órajel frekvencia: 2.5 GHz

Foglalat: Socket H2 -1155 LGA

L3 cache méret: 2MB

Gyártási technológia: 32 nanométer

Maximális fogyasztás: 65W ára bruttó 11 379.


2.IntelŸ PentiumŸ Sandy Bridge processzor két processzormaggal, integrált 2 csatornás memóriavezérlővel.


Órajel frekvencia: 3.0 GHz

Foglalat: Socket H2 -1155 LGA

L3 cache méret: 3MB

Gyártási technológia: 32 nanométer

Maximális fogyasztás: 65W

ára bruttó 17 691

2012. dec. 10. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

1.) Ha ez a problémád, akkor miért nem ezt kérdezed?

2.) A felsorolt két db kétmagos proci közül melyik az egymagos?

3.) A Pentium jobb. Megéri a +6 rugót

2012. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Alapvetően a processzorokról érdeklődtem volna itt nincs 1magos az én gépemben van egy magos és azt szeretném lecserélni tehát akkor a +6ezres jobb,ha le írnád,hogy mivel azt megköszönném
2012. dec. 10. 15:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Pl az +1 MB cache miatt.
2012. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!