Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Beakapcsolás után ujraindul a...

Beakapcsolás után ujraindul a gép miért?

Figyelt kérdés
natehát mikor bekapcsoltam betöltötte a windowsot kidobta az asztalt és kb 2-3másodperc mulva kikapcsolta maonitor és ujraindult a gép,mikor bekapcsolt picit sokáig várakozott ott az esö képnél,tudjátok ahol kiirja a meghajtókat,procit,ramokat,stb stb ott ahol megáltaka régi gépek ha nemvolt taszter bedugva,vagy ameikeknél megkelet nyomni az f1 et hogy tovább menyen,ekkor ujra betöltötte a windowsot majd ujbol ujraindult akkor belementem a bioszba dehát semi extrát nemtaláltam a biosban idöztem kb 3percet,nemindult ujra majd betöltötte a rendszert és még jó,ez mitöl volt?segitsetek!

2012. dec. 10. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elég kusza, amit írtál, de random újraindulást általában tápegység hibánál szokott a számítógép elkövetni. Vagy lehet valamelyik memória modulod, ment tönkre, ki kéne próbálni, hogy melyik.
2012. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

hát az igazság az hogy 3-4év alatt ez a 3dik alaplapom,2ö tönkrement,1 proci is kinyifant,meg a 3-4év alat 4táp is behalt.nemderült ki miért!de elég gyanús,esetleg valakinek ötlete?ám 3hete vettem ujj alaplapot meg procit!

konfig:

alaplap biostar n68s+

proci amd sempron 140

ram 1db 512mg 667mhz pqi 1db 1024mg 667mhz pqi

hárd 1db 80gb maxtor 1db 80gb western digital

van benne még 1 wireles kártya

meg 1 dvd iró de az nincs bekötve mert atás mindenem és annak nincs hejj.nemtudom milehet a hiba..de már ez igy sok...

2012. dec. 10. 20:33
 3/15 A kérdező kommentje:
meg egy elég régi hansol a500 monitorom van legalább 10éves :S
2012. dec. 10. 20:34
 4/15 anonim ***** válasza:
Mindegyik tápra rászántad a 8+ ezer forintot?
2012. dec. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nem nemszántam rá,mert erre nem is lehet minöségi tápot+nem is tudom hogy meikekka minöségi tápok,honan tudhatom hogy az a táp original,és tényleg megéri az árát??ám mien tápot javasolsz??gondolod hogy a tápok teték tönkre az alaplapjaimat??
2012. dec. 11. 09:13
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha kicsit utána olvasol, akkor megtudhatod melyik tápokat érdemes venni. Én FPS-t fogok.

Valószínű, hogy a tápok okozták a problémát. Lehetséges, hogy ahol élsz nem olyan stabil az áramellátás. Az egyszerű eszközök nem is érzékelik az ingadozást, de egy gagyibb PC táp hamar megérzi és ha szerencséd van akkor magányosan elhalálozik, ha nincs, akkor visz magával pár alkatrészt is.

2012. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
az nagyon valószinü hogy ingadozik az áram ellátás,sött..néh az izzó is erösebben világit,néha pedig gyengében észerevehetöen váltózik...ám ezt a problémát meglehetne akár ups-al is oldani??az erös,jóminöségü táp elbirja az ilyen ingadózásokat?mi a külömbség egy jóminöségü és egy rossz minöségü között??gondoloma felépitésük ugyan az vagy??
2012. dec. 11. 13:54
 8/15 A kérdező kommentje:
ja és eltudnád mondani hogy az FPS-tápbol miet szeretnél venni?mian fajta,mit tud?menyibe kerül?és hogy hogylehet kiszürni az esetleges hamisitványokat.
2012. dec. 11. 14:03
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nem az előző vagyok, de ha nem használtan akarsz venni tápot akkor egy 400W-os FSP is megteszi a gépedbe 10 ezer Ft és évekig ki fog szolgálni. [link]
2012. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocs előző vagyok, úgy értettem ha NEM HASZNÁLTAN, akarsz venni, akkor éri meg nagyon a fenti, garancia is van rá és nagyon jó minőségi táp, és olcsó.
2012. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!