Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HA AGP-s az alaplapom, az...

HA AGP-s az alaplapom, az minden AGP-s videókártyát kezel?

Figyelt kérdés
Egy régi ASROCK alaplapom van, ezer éves DDR SD RAM kell bele. Vettem hozzá egy Ati sapphire HD 3450 512 mb-os videókarit, ez DDR2-es. Miután leleraktam a gépbe a monitor semmilyen épet nem adott, akkor se ha visszadugtam az integrált videókariba.
2012. dec. 11. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontos tipus kellene
2012. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:

Alaplap típús NÉLKÜL a franc sem tudja megmondani.


Mondjuk 8x-os AGP-s kártyának elvileg mennie kéne 4x-es AGP-s lapban, 2x-es AGP-vel meg tuti nem ...

Gyakorlatban van ezer buktatója.

1. Az adott alaplap nem bírja az ATI RIALTO PCI-Express-AGP átalakító chippet. Ez pech.

2. Az adott alaplapon nem is AGP van. Lásd pont P4 korban kijövő AGI(!) csatlakozó pont AsRock laponál (is) ... itt is átalakító chip van csak AGP-ről PCI-Expressre ... csoda lenne ha működne.


Egyéb. Integrált VGA ki lett iktatva a Biosban új kártya beszerelése előtt? A rádugott monitor az elsődleges kimeneten van, mert régebbi lapoknál lehet gond, ha a Secondary kimeneten van!

2012. dec. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Komplikato ***** válasza:

Megnéztem az alaplapot, teljesen szabvány 8x-os AGP van rajta és teljesen használható ... kérdezett kártyának mennie KELL benne.


Viszont ha a kártya biztosan jó és minden más hiba lehetőség is ki van lőve, meg kéne nézni, hogy mennyire friss az alaplapban a Bios. Mert ha új korában jött ki első AGP 8x-os lapokkal, és nem lett frissítve, akkor lehet gond. Ha semmi nem válik be, akkor cseréld el egy GF8600GT-re vagy 9500 esetleg 9400GT-re.

2012. dec. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
maghalt a vga-d..
2012. dec. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!