Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy ASUS M4A785-M PRO...

Van egy ASUS M4A785-M PRO alaplapom ami pillanatnyilag az integrált videókártyájával működik. Vettem bele egy ATI HD 3850 videókártyát amit egyszerűen nem ismer fel. Már a biosban is átállítottam mindent de semmi csak fekete kép. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egyébkén kipróbáltam egy másik számítógépbe, amibe a videókártya megfelelően működött.
2012. nov. 26. 14:19
 1/3 Topmad ***** válasza:

Szia!


Első körben sztem róbáld meg azt, hogy hagyod a VGA kábelt az alaplapban, a VGA karit bedugod a PCI sínbe és rögzíted. Aztán ha ezzel megvagy, hagyd, h feltöltsön a windows, és nézd meg, h ismer-e fel új hardware-t. Ha felismeri akkor telepítsd a drivert. Ha felmegy hiba nélkül, akkor lehet próbálkozni. Valamelyik VGA driver magagement-jében be lehet állítani, h melyik legyen az elsődleges megjelenítő. Sőt, elvileg a kettő együtt is tud dolgozni, h jobb legyen a megjelenítés (Crossfire).

Én is úgy tudtam, hogy BIOS-ban kell, de ha ott nem, akkor OP rendszer.


ÜDv:

Top

2012. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Az a helyzet hogy bent van a videókártya viszont a monitor még mindig az integráltról megy. Elinditom a gépet bejön minden ahogy kell, de nem jelez semmit arról hogy új hardver csatlakozott, pedig a videókártya benne van, a ventillátorja is megy minden a helyén és semmi mintha nem is lenne benne. Már csak arra tudok gondolni hogy nem e az opercáiós rendszerrel van e gond mivel xp-t használok, egyéb már nem is jut az eszembe hogy mi baja lehet.?
2012. nov. 26. 16:56
 3/3 Topmad ***** válasza:

Szia!


Igyekszem, igyekszem... :) Nos, ha a másik gépen amin próbáltad más OP rendszer van, akkor ez is előfordulhat, de sztem egy HD 3850 simán meghajtható XP alatt. Nem mostani kártya, és az én 6850esemre is van XP driver. Mennie kell.

Menjünk vissza a BIOS-ba. Találtam egy ilyen screen-t: [link]

Itt kéne megjelennie a VGA karidnak, de nálad fel sem ismeri, nem dob ide fel PCI-e lehetőséget, igaz?

Advanced fül alatt van egy PCIPnP ami PCI plug and play sztem. Ott mi van? Arról nem találtam screen-t.


Üdv:

Top

2012. nov. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!