Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami hozzáértő, tapasztalt?!

Valami hozzáértő, tapasztalt?!

Figyelt kérdés

Láttam egy fórumba, ahol kifejezetten PC tuning a téma!

Egy adott videókártya BIOS-át egy jobbéra cserélik le??!!


Így mit érek el vele?

Én megtudnám csinálni? Ha igen vki leírhatna pár dolgot, akár tapasztalatot is! (:


Köszi a válaszokat!


2012. dec. 13. 02:52
 1/4 Komplikato ***** válasza:

Ez egy kicsit bonyolultabb téma annál, hogy itt pár sorban értelmesen leírná valaki.


Miért cserélhetik a firmware-t (hivatalosan ugye nem Bios, olyan lassan már alaplapban sincs) egy videókártyánál?


1. A másik firmware-ben magasabb órajelek vannak mondjuk a GPU-ra, annak számoló egységeire (Stream vagy CUDA) vagy régebben shadereire, memóriára.

Ilyet nyilván akkor tesz valaki, ha biztosan elbírja a kártya, volt már olyan kártya, ami gyárilag gyorsabb ramokkal jött ki és bírta is.

2. A GPU egyes részei le voltak tiltva, de az (másik kártya) firmware-rel ezek a részek vissza kapcsolhatóak. mostanában ritka az ilyen, az utolsó a legendás Radeon HD6950 2GB referencia kártya volt.

3. A kettő kombinációja.


Nyilván nincs garancia rá, hogy működni fog utána jól, vagy arra, hogy nem megy tönkre túl magas feszültség, elégtelen hűtés, stb. okán.


Volt már rá példa ritkán, hogy azért cserélték a firmware-t, mert adott kártyákban gyárilag rosszul voltak a ventilátor teljesítmény adatai gyárilag. Radeon HD4000 sorozat megjelenésekor sok kártyán mindenképpen maximumon vagy 80% fölött ment a ventilátor, igen hangos volt még kis terhelésnél is.

2012. dec. 13. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

aham értem, akkor nekem nem lehetne? vagy értelmetelen?

Ati Radeon HD5400 series

2012. dec. 13. 03:19
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

5400 al azt tudod tenni hogy fizikailag (valamenyi öszeg ráforditásával) cseréled le.

ez egy nagyon alaphangos kártya vagyis nagyjából arra jó hogy képet adjon

(persze biztos sok játék megy vele és valakinek elég ahogy szagatnak de ez még nem jelent semmit...)

2012. dec. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értelek (:
2012. dec. 13. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!