Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok házilag feltelepí...

Hogyan tudok házilag feltelepíteni windows7 rendszert egy asus x54hr so310d típusú Freedos rendszerű laptopra?

Figyelt kérdés

Ma reggel kaptam kézhez az új laptopom 116ezerbe vettem és szeretném én magam feltenni rá a win7 Ultimate SP1 kiírt dvdre kiírt rendszeremet.

Bonyolult? tönkremehet a gép? Érdemes belekezdenem vagy elveszhet a garancia?



2012. dec. 13. 09:19
 1/5 lindmayer ***** válasza:

mivel a freedos egy elég fapados operációs rendszer, és a gyártó által adott driveres cd-n valószínűleg windowsos driverek vannak, ezért biztos hogy nem probléma a garanciának, hogy felteszed a windowst, de a forgalmazótól akár meg is kérdezheted

nem bonyolult feltenni, mert ha ugyanis magyar nyelvű rendszert írtál ki akkor a telepítő is magyar nyelvű

a particionálásnál lehetőleg legalább két partíciót készíts, egy 50-60 GB-osat a rendszernek és atöbbit az adatoknak

2012. dec. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vidd el valakihez, aki csinált már ilyent és hajlandó úgy is megcsinálni, hogy közben te figyeled. Nem bonyolult, de ha elakadsz akkor sokat tudja szívatni az embert.
2012. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már láttam windows xp újratelepítést, de úgy hogy azon a gépen egy xp rendszer volt, nem pedig egy ilyen Freedos. Gondolom különbség nincs csak ki kell írnom egy boot lemezt valahogy.. érdemes lenne képfájt leszednem vagy jó a sima setupos exe megoldású DVD kiírása? Mire figyeljek?
2012. dec. 13. 12:18
 4/5 Rob23 válasza:

Pár napja csináltam én is.

1. Készíts egy boot lemezt Mini Tools Partition Wizards progival.

2. Boot-nak állítsd be a dvd olvasót. Formázd meg a merevlemezt úgy , hogy elötte mindent törölj.

3. Csinálj particiókat.

4. Újraindításkor bootolj be a Win7-tel és telepítesz.

2012. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tönkremenni nem fog a gép, bármi is csinálsz, max ha valamit elhibázol nem müködik utána a windows rajta.

garancia biztosan nem ugrik, freedos-al használhatatlan egy laptop.


a telepítés nem bonyolult bekapcsolod a gépet, berakod a lemezt. ha nem indul el a telepítő akkor kapcsold ki majd újra be a gépet. Utána meg csak követni kell a lépéseket amiket kiír a telepítő. win7 elég felhasználóbarát módon települ, egyedül csak a particiót kell választani - az meg legjobb ha törlöd a freedos-ét és teljesen újat csinálsz. utána már megy minden magától. ha befejezte a win7 a telepítést akkor még a drivereket kell felrakni a kapott lemezről

2013. máj. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!