Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pixel hiba a garanciás laptopo...

Pixel hiba a garanciás laptopon, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nos egyik nap bekapcsoltam a laptopot (miután utaztam) és lett 3db kis pixel hibája a laptopomnak, úgy voltam vele,hogy ez nem zavaró de azóta ha kikapcsolom utána megint be akkor egyre több és több pixel hibája van (fekete pixelek lettek). Most ott tart a laptopom ,hogy egy csíkban egy fekete pixel szakasz van. Garanciás a gépem. Ilyenkor oda vigyem ahonnan vettem vagy a márkaszervizhez? Ilyenkor a winchesterről le kell szedni a dokumentumaimat? Bele néznek esetleg? Egyáltalán ezt garanciás "hiba"?

2012. dec. 16. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a pixelhiba általában nem garanciiális javítás alá tartozik, de mivel neked nem egy két pixelről van szó, szerintem ki kell cseréljék a kijelzőt.

Hívd fel a szervízt és kérdezd meg, hogy a vinyót kiveheted-e.

Atr hiszem az asus gépekből ki lehet szedni garanciavesztés nélkül.

(nekem f3m ap volt, abból ki lehetett.)

2012. dec. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Törvény szerint ha egy 5X5-ös részen van 5 pixelhiba, kötelező cserélniük. A HDD-ről inkább kérj engedélyt, az elveheti a garanciát, vagy tegyél át mindent egy külsőre.
2012. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

mgoldgod: Ez melyik törvény is pontosan?


Kedves kérdező! Oda vidd vissza, ahová akarod, az üzlet nem küldhet el a szervizbe, át kell venniük a gépet, még akkor is, ha a szomszédban van a szerviz. Te döntesz, neked melyik a kényelmes.


Ami jótállási időn belül történik, és nyilvánvalóan nem rendeltetésszerű használat eredménye (pl. ha kalapáccsal szét van verve:) akkor az garanciális hiba.

2012. dec. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, utánanéztem, és az adataim tényleg nem jók, felejtek...:)

Törvény szerint:

A pixelhibák meghatározására a gyártók az ISO 13406 Class II nemzetközi szabványt veszik alapul. A szabvány négy különböző hibát definiál:

1. Típus: Maximális fényerő beállításról minimális fényerőre állítás alkalmával az átlagos pixel válaszreakció 75%-osnál nagyobb (a képernyő világos marad).

2. Típus: Minimális fényerő beállításról maximális fényerőre állítás alkalmával az átlagos pixel válaszreakció 25%-osnál kisebb (a képernyő sötét marad).

3. Típus: Az első két típuson kívüli egyéb hibák. Leggyakrabban előforduló hiba, hogy a színtartományhoz tartozó cellák vezérlését végző tranzisztor meghibásodik és az adott képpont mindig vörösen, zölden vagy kéken világít (beragadt alpixel).

4. Típus: Csoporthiba, mely során kettő vagy több hibás pixel található meg egy 5X5 képpontos területen. Csoporthiba szabály: nem megengedett kettőnél több világos vagy kettőnél több sötét, illetve 2 vagy több vörös, zöld vagy kék pixelhiba egy 5X5 pixeles területen.

Az ISO 13406 Class II szabvány szerint az elfogadott pixelhibák száma 1 millió pixelre vonatkoztatva:

1. típus esetén: 2db

2. típus esetén: 2db

3. típus esetén: 5db

Ezek alapján egy 1028x768 felbontású (786.432 pixeles) kijelzőn a megengedett hibás pixelek száma:

1. típus: 2 X 786.432 / 1.000.000 = 1,57 pixel

2. típus: 2 X 786.432 / 1.000.000 = 1,57 pixel

3. típus: 5 X 786.432 / 1.000.000 = 3,93 pixel

Tehát a szabvány egy 1028x768 felbontású kijelzőn 1 világos, 1 sötét, illetve 3 színes hibás pixelt engedélyez.

2012. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem napról napra egyre több pixel sz*r. Most ott tartunk,hogy egy csíkban csak fekete pixelem van...
2012. dec. 17. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!