Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van-e, és ha van, mi az a...

Van-e, és ha van, mi az a program, amivel meg lehet állapítani hogy melyik a hibás hardverelem?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha "lefagy" a gép és hardverhibára utal a jelenség, újraindítás után meg lehet-e mondani a programmal, hogy mi okozta a hibát? pl. videó, processzor, stb?
2009. aug. 22. 23:36
 1/2 ceri ***** válasza:

Hát egy ilyen tuti pr-ra én is kíváncsi lennék, de szerintem nincs. A Windows legtöbbször memória hibát ír ki, de az sok mindentől lehet, legtöbbször nem a RAM a rossz.


Egyébként jó gép, is fagyhat, ha gagyi táp van benne (ezt nem győzőm hangsúlyozni ) vagy valami kontakt hiba van.

Ha kevés, instabil az áram az bármelyik alkr-nél zavart okozhat.

Prg-k persze vannak, amik tesztelik a különböző alkatrészeket( RAM, merevlemez, stb ), de mint fentebb írtam.....

Mindenesetre én is kíváncsi lennék, egy (szavahihető) programra.

2009. aug. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen program. Az eseménynaplóba bele tudsz nézni, hátha van ott valami információ. De ha csak simán "leáll" a gép, merev kép, nem mozdul az egér, az többnyire melegedési hiba: videokártya, proci, alaplap. Ha kékhalál, akkor elsősorban driver hiba, aztán memória (bár ennek előjele a rendszertelenül feldobott "a következő területen: 0xab47c4ac nem végezhető el a követkző művelet: read" típusú üzenet), de lehet HDD és alaplap hiba is. Ha szétesik a kép fagyás előtt (pöttyös lesz, elmászik a szín, összezavarodik a kép), az szinte tuti videokártya hiba.

Program erre már azért se nagyon lehet, mert ugye lefagy a gép. Valahogy fagyott állapotban meg kéne állapítani mi a hiba, és ezt valahová feljegyezni. De mivel le van fagyva, nem tud mégegy program futni...

2009. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!