Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik Bulldozer CPU - ra...

Melyik Bulldozer CPU - ra érdemes beruházni?

Figyelt kérdés
Most Januárban vennék egyet melyik a legjobb ár-érték arányban? :)

2012. dec. 23. 23:45
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Hát főleg én is játszani venném.

A 8 magos proci mellé gondoltam egy Sapphire HD7770 1GB DDR5 Vapor-X VGA - t. De végülis ha veszek egy 6100 - at akkor befér mellé egy 7850 is akár.

Úgy jobb lenne?

2013. jan. 6. 19:19
 12/28 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Hát főleg én is játszani venném.

A 8 magos proci mellé gondoltam egy Sapphire HD7770 1GB DDR5 Vapor-X VGA - t. De végülis ha veszek egy 6100 - at akkor befér mellé egy 7850 is akár.

Úgy jobb lenne?


Én kb. igy gondolkoztam. Azzal a különbséggel hogy mindenkép 2 Gigás Videó ramban gondolkoztam s feljebb mentem a 7770-nél. 7850 volt a cél 53 000Ft-ért, de végül 660-as nVidiát választottam mert az 70 000-ről 55 000-re volt leárazva. Azóta is vitatéma hogy a 7850 vagy a 660-as a jobb e. Nézd meg a hardweraprót ott folyik a vita erről külön fóruma van egyes videókártyáknak s mindenki azt mondja hogy a sajátja a jobb:)) Én kaptam volna 7870-es 58 000 -ért, plusz 3 ezret szerintem megér de lekéstem. A 7870 es egyértelmően jobb a 7770-nél a a 7850-nél és a 660-nál is. Amit még ajánlani tudok ezeknek a gyárilag huzott véáltozata, azok OC jelöléssel vannak megkölönböztetve, az éln 660-asom is ilyen. Ez azt jelenti hogy vgyárilag van kicsit huzzva s garancia is van erre a huzásra. Van mégegy ötlet, a 660TI, ez mindnél jobb kivéve a 7870-es azzal vitatkoznak h jobb e vagy rosszabb de 70 000 Ft alatt nem láttam ilyent.


Még ami a probléma, a 7850 és 7870 256 Bites adatbusz sinnel rendelkezik. A 7770 128 Bit. A 660-as ellenben egy hibrid, elég hülye szém, 192 Bit az adatbusz sine s emiatt a Video ramja hiába 2 Gigabájt össze vissza van usztva, másfél giga plusz fél meg ilyenek, de azt mondják ez a zagyvaság ellenére a teljesitménye normál, bizonyos szempontból a 7850 fölött van bizonyos szempontból alatta. ha valaki nem szereti a ronda bináris ügyeket ne vegye meg. Én véletlenül vettem meg, de azóta annyit érvet hallottam mellette s ellene hogy nem iagazán tudlak egyikre se rábeszélni, a pillanatnyi piaci ár is számit. Amit most táblázatszerüen összefoglalok:


7770 1 G 30 000 Ft

7770 2 G 40 000 Ft

7850 2 G 52 000 Ft

660 OC 2G 55 600 Ft

7870 2 G 58 000 Ft ért láttam karácsonykor idén már csak 60 500 Ft-ért

660 TI 70 000 Ft


ezek azok amiken én gondolkoztam, van amiből van 1 Gigás és nem jelöltem van amiből van OC vagy nincs ezek árai eltérőek


És ott van még a nagy kérdés: melyik GYártó.

Asus jobb de drágább. MSI, Zafir jó gyártó. Gibabájtra azt mondják szar. Nekem az van...


Ez a huzottkérdés is jó kérdés. Ha akarod magad huzzni ne vegyél huzottat.


Saját döntésemről még mindig az a véleményem, Isten tett a 660-asok távorába utólag hol bántam hol örültem neki attól föggően h ép mit olvastam róla.


Fiam rendereléssel hamar kifektette az FX-6100-as processzort de ahogy átváltott a a videókártyát i skihasználó üzemre 12-szer gyorsabb lett az egész rendszer.


Nem sokat segitettem...

2013. jan. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Erőviszony szempontjából még összefoglalom akkor azokat amiket én néztem. A napi árt is melléirom de az ugyis változhat. Az ár az általam ismert legkisebb ár gyártótól függetlenül.



7770 1G 30000Ft

7770 2G 40000Ft

7850 2G 53000Ft vitatéma 660 OS 2G 56000Ft

7870 2G 60000Ft vitatéma 660 TI 2G 70000Ft

2013. jan. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Uhh tényleg köszönöm ezt a tartalmas választ!

És nemond h nem segítettél mert de, és legtöbb user itt válaszolni se képes vagy éppen leoszt ha kérdez az ember.


Bár most azon tűnődöm h:

FX8320 +

Sapphire HD 7770 GHz Edition Vapor-x 1GB GDDR5

vagy

FX6100 +

MSI Radeon R7850-1GD5/OC 1GB GDDR5

2013. jan. 7. 00:50
 15/28 anonim ***** válasza:

Köszönöm a dicséretet. én se értem azokat akik leosztanank h nem tudok valamit hisz nyilvánvaló hogy ha kérdezek valamit akkor azt azért kérdezem mert nem tudom a választ.


Az a baj h még nagyon uj a gépem és igy a processzorrol nem tudok sokat mondani. Az FX-6100 nál ami nekem van se tetszik az hogy hat magos de valójában négy de csak 3. Ronda ügy. Ugyanakkor logikus hogy ott az átvezető szálak számát fizetjuk meg s kit érdekel a virtuális magok a valós magok és a modulok száma, a processzor teljesitményét érezzük s hogy ezt belül hogy oldja meg kevésbé számit.

Látom abban gondokozol hogy erösebb procihoz gyengébb videokártya vagy gyengébb procihoz erősebb videokártya.

Nem értek egyett. Szerintem ha erősitjuk a videokártyát akkor ép erősiteni kell a procit is. Hasonlóan ahhoz hogy jobb lóhoz jobb képességű zsoké is kell mert a gyengébb képességű zsoké nem biztos h képes kihozni a jobb lóból a jobb teljesitményt.

Én azt olvastam hogy a 6100 még a 7870-es is elhajtja kérdés az mit használsz majd lesz e olyan feladat amihez kell a proci teljesitménye ahol a proci nem csak a videokártya s egyéb koordinálásához kell?

Látom egy Gigabájt érdekel inkább gondolom ár miatt. Szerintem 8 magos proci 7770-eshez tul erős. Olyan mintha ász zsokét választanál egy szamárhoz. Biztos kihoz a szamárból mindent de vajon versenyképes lesz e? 6100-ast ellenben ahogy irtam javasolták akár 7870-hez is inkább e fölött javasolják a 8 magost. Persze abból indulok ki hogy videokészitéshez és játékhoz kell ez a gép. Van ahol számit a processzorsebesség.


Azt biztosra tudom, fiam 6100-as alapu uj konfigurácionkkal rendelerelt s lassu volt a proci. De hallotta hogy át lehet állitani a programot hogy a rendereléshez használja a videokártya erőforrásait is, és a 660-assal ami a 7850-es versenytársa kb. 10 szer gyorsabban rendelet mikor ezt átállitotta.

Azt persze nem tudom 8 magossal milyen gyorsan rendrelt volna ahogy azt se hogy egyáltalán kihasználja e a 8 magot vagy a mi 6 magunkat?

Mert ha nem akkor lehet jobb vélasztás a 4 magosból a 4 GHz-s órajelű a leggyorsabb…

Persze idővel kijönnek sokmagot használo rendszerek.


Kéne valaki akinek a prociról is van hasonló véleménye én egyenlőre még a videokártyába vagyok szerelmes s emiatt elfogult vagyok az irányába.

A gépemben 28 000 Ft a proci s 55 000 Ft a videokártya. A választott arányon látszik melyik szivem csücske))



Leirom mindenetre én hogyen spekuláltam s mi az amin gondolkozok utólag hogy jobb lett volna.


Ezt vettem dec 30.-as áron:



AMD FX-6100 (6 magos, 3300 MHz, 14MB) BOX 28480 Ft

Corsair Vemgeance 8 GB/1866 Mhz KIT (2*4 GB) CL9 12 690 Ft

Gigabyte GV-N660OC-2GD - GTX660 55 900 Ft

Cooler Master Elite Power 500WP/White RS500-PSAPJ3-IT 9 060 Ft

Western Digital Caviar Blue 1 TB 63 MB SATA3 WS10EZEX 18 690 Ft

Gigabyte GA-78LMT-S2P 11 140 Ft


össz: 135 960FT



Amin mai fejjel változtatnék:

sata 2 winyó 1000 Ft al olcsóbban kicsit lassabb, de

másik alaplap 1000 Ft al olcsóbban


esetleg csak 4 giga ram.


A felszabadult pénzből pedig 7870-es mert az kb 20%-al gyorsabb a 7850-nél. persze ez is csak nagyzolás. 10 perc helyett 8 perc alatt van kész a renderelés? Lehet neked van igazad. A processzornak is legyen ereje s az a 20 % lassulás nem sok idő. Játékot meg a 7850 is mindent bőven kihajt de még a 7770 is.


Viszont az a 3 ventillátoros 7870 nekem nagyon tetszik 63 000 Ft-ért. Keres rá a Google képkeresőjében a 7870-re s meglátod.


Fene tudja könnyen dobálodzóm én itt a Te tizezreiddel s adok olyan tanácsot amit nem fogadtam meg miközben nekem is sata 3-as wincseszter kellett (sata2-es elaplapra) s csak nem álltam meg 4 Giga ramnál (Vigyázz 32-es windows csak kb 3 Gigát lát hiába bővited fel 8 Gigára ha nincs 64 Bites oprendszered), viszont + 4 Gigát még vehetsz kozzá késöbb pár ezerért de 30-40-50 ezres videokártyát nehezebb lecserélni 60-70 ezres videokártyára s a video memoria memóriáját szintén nem lehet bőviteni 2 Gigára az alaplapi ramot viszont 4-ről 8 ra igen. Én a lehetőségeim határáig elmentem a Videokártával de egy darabig bántam hogy nem vettem 7870-est. 3-4000-rel drágább az én 660-somnál… De ott ahol le volt árazva 70 000-ről 55 000-re utolsó volt s féltem elviszik. Pedig a 53 000 Ft os 7850 es versenytársa. 7870-es pedig nem volt s nem is ismertem akkor addig még nem jutottam el. Persze 7770 es 30-40 000 Ft-os árától kicsit messze van a 7870-es ami 60 000 Ft…


Azért nézd meg ezt:


[link]

2013. jan. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Na mégegy szép tartalmas válasz! :)


Én csak alaplapot, VGA - t, és CPU - t veszek a többi megvan mert csak újítom a gépet.

4GB 1333MHz RAM - om van ezt most nem is akarok bővíteni hanem inkább tavasszal fogom +4GB - al.


A listát amit linkeltél végülis mindent elárul.

A 7770 gyengének bizonyul.

Arra a döntésre jutottam hogy veszek egy FX8320 - at és szorítok még egy kis pénzt a HD7870 2GB OC - nak is! :)


Köszönöm a segítséged! :)

2013. jan. 7. 11:32
 17/28 anonim ***** válasza:

Főoldal Új kérdés Egy véletlen kérdés Facebook


Piros Disznó

Üzeneteid

Kérdéseid

Saját kérdéseid

Megválaszoltjaid

Figyelt kérdések

Figyelt kulcsszavak

Beállítások

Kilépés

Főoldal

Állatok

Családi kapcsolatok

Egészség

Elektronikus eszközök

Ételek, italok

Ezotéria

Fogyókúrák

Gyerekvállalás, nevelés

Közlekedés

Közoktatás, tanfolyamok

Kultúra és közösség

Otthon

Politika

Sport, mozgás

Számítástechnika

Szépség és divat

Szerelem, szex

Szórakozás

Tudományok

Utazás

Ünnepek

Üzlet és pénzügyek

Egyéb kérdések

Új kérdés

Toplista

Bannercsere



Beérkezett üzeneteid

Neked írt üzenetek Elküldött üzeneteid Új üzenet Letiltott üzenetek

Kinek Téma Időpont

Ismeretlen válaszoló ma 13:02 Megnéz

Az üzenet küldője: Piros Disznó

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 13:02

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Melyik Bulldozer CPU - ra érdemes beruházni?

"Na mégegy szép tartalmas válasz! :) Én csak alaplapot, VGA - t, és CPU - t veszek a többi megvan mert csak újítom a gépet. 4GB 1333MHz RAM - om.."

Az üzenet szövege: Ha nem késtél még el én javaslom h olvasd el a mobilaréna.hu fórumjait. A 660-as kártya forumján ép most téma a multiprocesszor.

Bár az nem kétséges a 7870-es a legjobb kártya 60 000-ért.

De a pontos kérdés mire akarod használni.

Az se vitás h az általad választott processzor is nagyon jó.

De tudni kell valamit:

A lényeg hogy a processzor és a videokártya megfelelően kihasználja egymást.

Ugyanakkor ha nem csak játékra kell akkor a processzornak sem árt némi tartalék.


Az én 6 magos processzorom néha csak karmesterként nézi ahogy a vdeokártya dolgozik mert az 1300 magos processzorával az a kártya a számára felfoghatatlan, Ugyanakko hiába van 1300 magja a videokártya processzorának, ha a központi processzor nem elég erős akkor nem tud érvényesülni a videokártya se. Hiába jó egy zenész a zenekar nem lesz jó ha a karmester gyenge...


én a helyedben ha van keretem legalább elgondolkoznék, beszélnék arról a kérdésről, hogy inkább 6 magos bulldozer s a plusz 10 000-ből inkább egy 70 000 Ft-os 666Ti videokártya.


Persze szidják az utóbbit bőven, elavult kepler arhitektura, stb, de ugy néz ki teljesitményben a 7870 fölött van.


Persze az ujjabb kérdés ha a 7870-es OC akko rmelyik az erősebb. Persze a 660Ti is lehet OC de akkor igy mennyi végül az ára? árban is elszaladhat a ló


Mennyiért adják a 7870 OCt?

65eFt-ért?

a 660Ti jelenleg 71eFT-ról indul...

Kérdés mennyivel jobb.

Van efölött is ami már nem ilyen hibrid, 256 bites mint a 7870 de az már 80 000 Ft...

Fontos hogy ne csak egy tesztet nézz, a mobilaréna.hu fórumain több teszt linkét is megmondják neked.


A lényeg hogy az a kérdés hogy azt a 10 000 Ft-ot a processzornak add e vagy a videokártyának, egy jobb gépet eldöntő kérdés.

Mert ha a 8 magos proci nincs kihasználva akkor feleslegesen 8 magos, ellenben a videokártyának hiányozhat az a 10 000 Ft plusz hogy egyel jobb kártya lehessen.


Hangsulyozom a mai játékok a 7770-es is elfutnak ebből a szempontból az a vita kérdése hogy egy vagy 2 Gigás ramja legyen e, a játékok többségének nem is kell 1 Gigánál több.


Itt inkább az a kérdés hogy a plusz pénzt a jövő szoftvereire nézzve mibe fekteted bele.


Játék szempontjából a 7850 is jó döntés.

A jövő szempontjából meg a 8 magos proci a jó döntés mert - vélhetően - olyan szoftvereket irnak majd amik a 8 magot ki is használják rendesen.


Szóval ez a 8 mag, és 7870 egy jó középutnak számit.

A kérdés csak az lejjebb mész e egy hatmagos (amiből kettő virtuális és a maradék négy mag is valójában 3 modul) bizarr prociig s kombinálod egy feljebb levő bizarr videokártyával (192 bit, a 2 Giga ramból másfelet használ ki és ha több kell akkor veszettül el kezd kombinálni) és igy kijon egy jobb gép, vagy nem veszel részt ilyen ronda ügyekben s marad a 8 magos buldozer és 7870-es páros. Ami tiszta ügy, mindkettő AMD, egy istálóból van a ló is és a zsoké is.


Üzenet törlése a listádból

tucsyaty22 Re: hazepites 01-04 14:31 Megnéz

Mindet kijelöl Mindet kijelölést töröl


Akarod, hogy e-mailt küldjünk neked,

ha új privát üzeneted érkezne itt az oldalon

(Ha 2 napon belül nem nézed meg az üzenetet, akkor küldünk e-mailt): igen nem



Hogyan és kiknek küldhetsz privát üzenetet?

Privát üzenetet azoknak a felhasználóknak küldhetsz, akik tettek már fel kérdést, vagy írtak választ a gyakorikerdesek.hu honlapon.

A kérdések oldalán megtalálod a Privát üzenet linket, melyre kattintva már írhatod is az üzeneted. A címzett látni fogja, hogy melyik kérdés, vagy melyik válasz kapcsán írtál neki.

Amennyiben egy olyan felhasználónak készülsz üzenetet küldeni, aki nem tette publikussá nevét, ő látni fogja a te nevedet, te viszont ekkor sem tudod meg a nevét; az Elküldött üzeneteid között is Ismeretlen kérdezőnek vagy Ismeretlen válaszolónak írt üzenetként szerepel majd az üzeneted.


Ezenkívül lehetőséged van arra, hogy ha valakit név (azonosító) szerint ismersz a gyakorikerdesek.hu honlapról, közvetlen üzenetet küldj neki: ezt az Üzeneteid menü Új üzenet menüpontjában teheted meg. Ha helytelenül írod be az illető regisztrációkor választott azonosítóját, akkor sajnos nem tudjuk az üzeneted továbbítani.


Ha valamelyik felhasználótól nem kívánsz többé üzenetet fogadni, a tőle kapott üzenetben válaszd a Nem fogadok tőle több üzenetet! opciót. Ezután ő hiába küld neked, nem fog nálad megjelenni. A küldő erről nem kap értesítést, az üzenetnél nem jelenik meg, hogy nem ért célt. Ha egy feladót le szeretnél venni a tiltott listáról, a Letiltott üzenetek fülön, a felhasználói neve mellől távolítsd el a pipát. A korábbi üzeneteit nem fogod már megkapni, de az ezután írtakat igen.



Minden jog fenntartva © 2013, www.gyakorikerdesek.hu | Használati útmutató | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

2013. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
párdon
2013. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Alaplap vásárlás eldöntött kérdés?

Mert ott is vannak szempontok.

A drágább jobb ugyanakkor van olyan eset amikor azt mondanám ne vegyél 20 000 Ft-os alaplapot inkább 10 000 Ft-ost s menj inkább fel akár 90 000 Ft-os videokártyára...


(10 000 Ft os alaplappal pl. nem fogod huzzni tudni a videokártyát de ha nem is akarod nem kell. Nem lesz benne Usb3-as port, de pl, nekem nincs is usb3-as eszközöm s nem is szándékozok venni igy nálam ez a szempont se számitott...

Csak 2 ram hely van benne nem bővithetem fel késöbb 16 gigára hacsak nem két 8 gigás rammot veszek a mostani két 4 gigás heéyre ami jobb választás volt mint az egy 8 gigás, olcsóbb s ez duál kezelésű, 2 db 4 gigás ram gyorsabb lesz igy mint 1 db 8 gigás...


sok a szempont de ha meg tudod jól fogalmazni mire kell és jól választasz akkor ugyanannyi pénzből arra a feladatra jobb teljesitményű géped lesz.

még az se teljesen mindegy milyen fajta játékokat kedvelsz

2013. jan. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Uhh.. :DD

Hát alaplapot 15E - be néztem ( Asus M5A78L-M/USB3 )

Ebbe belemennek a 8 magos FX -ek és 16Gb - ig bővíthető ami szerintem nekem bőven elég :D

Tuningolni, húzni semmit nem akarok.

Én inkább ilyen vegyes játékos vagy:

Far Cry 3

Fifa 13

Battlefield 3

Dirt 3

NFS ( ha jók lennének az újak :D )

GTA 5 ( ha kijön tavasszal )

Counter Strike Source és GO


Szóval mindenféle játékokkal játszom, 1-2 multiba.

2013. jan. 8. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!