Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik Bulldozer CPU - ra...

Melyik Bulldozer CPU - ra érdemes beruházni?

Figyelt kérdés
Most Januárban vennék egyet melyik a legjobb ár-érték arányban? :)

2012. dec. 23. 23:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Én 11 000 Ft alatt nem igen tudok alaplaput ez a 4000 Ft meg max egy fél videokártya. Én ahol néztem ott ez az alaplap nem volt. A határidó pedig sürgetett egyébb okok miatt nem tudtam várni meg kellett vennem. Őszintén? Ha akkor választanom kellett volna akkor ezt a 4000 Ft-ot még plusz rászánom s ezt veszem amit te mondasz. Ebben van usb 3 sok ram csatlakozója van ezzel talán még huzzni is tudod. Pazarlás a sokcsatlakozós integrált kártya ha videokártyát veszel de egyéb tulajdonságok miatt 4000 Ft plusz megér. ha nagyon ki vagy centizve anyagilag és ez a 4000 Ft hiányzik a plusz 10 000 Ft-hoz amihez egyel jobb vieokártya kell akkor esetleg lejjebb mehetsz alaplap ügyben hogy egy jobb videokártyához meglegyen a plusz 10 000 Ft. De ez 4000 Ft pluszért egy egyértelműen jobb alaplap. Memóriában bővithetőbb, több az egyéb csatlakozója, több az usb portja (plusz 4 plusz 2 usb3, az enyimen csak 4 van).


Ennek ellenére én ha dec. 30-van év végéig meg kell vennem a cuccot utolsó darabok vannak akkor azt mondtam volna hogy nem, a 11 000 Ft-os alaplapot kérem és inkább 7850 helyett 7870-es videokártyát kérek.


De mivel dec. 30 volt, év végéig meg kellett vennem, a boltok háromnegyede zárva volt, mindenből 1 db volt amit bármikor elvihettek és kivagyok pénzel centizve és nem volt 7870-es, nem volt a te leendő alaplapod csak aközött választhattam hogy 7850-es veszek e vagy GTX660-ot az utóbbit választottam. 3000-rel drágább volt, ez egyes szempontok szerint jobb mint a 7850 más szempontok szerint gyengébb, a 7870-es egyértelműen jobb.

2013. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Amiket irtál ahhoz a 7870 kitünő választás és most ép azon megy a vita a mobilaréna fórumon hogy az általam választott g magos FX-6100-as processzor nem elég jó a 660-as videokártyához ami egyértelműen gyengébb a leeendő 7870-esednél főleg ha az még OC-is.


Ha igazuk van ( amiben még nem vagyok biztos, a vita érzelmi elszineződést mutat amiből azt gyanitom korábbi véleményük saját magukban megingott s most saját maguknak igazolni igyekeznek) szóval ha igazuk van akkor a te választásod a jó vagyis a 7870-hez 8 magos AMDből valamelyik. Hogy melyik az jó kérdés és ez se egyszerű nyilván a magasabb órajelű jobb de drágább...

2013. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Battlefield 3

GTA 5


E kettőt ismerem. Azt mondják ezek a GTX sorozatu videokártyának jobbak viszont a játékok többségének a másikfajta jobb.


A 7870-es viszont egyértelműen jobb mint a GTX660 amit én vettem, igy ha e két kártyát hasonlitjuk össze akkor a 7870 még akkor is jobb a BF3-ra ha nem fekszik neki mert egyszerűen a kártya a jobb. Ha 660Ti-t vennél akkor lenne a jobb erre a BF3-al, de sok más játékra nem s az 70 000-ről indul...


Én a helyedben ha lenne időm elvitáznék nálam szakértőbbekkel is a mobilaréna fórumon ki melyiket miért javasolja a másik helyett

2013. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Most irigykedem az alaplapod miatt. Ugyanakkor ha a vásárlás napja lenne s ha lenne ez az alaplapod is és a 7870 is akkor mai tudásommal inkább arra szánnék plusz 5000 Ft ot mint az alaplapra. A keretemet pedig már igyis tulléptem aznap 4000 Ft-al. a videokártyáért tulléptem volna plusz 5000-rel az alaplapért nem.
2013. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


E a két oldal az alaplapjainkat mutatja. A felső a tied. Már a hátlap fotójan is látszik mennyivel jobb a tied, az alaplapi fotón meg egyértelmű. Bőven megér 4000 Ft pluszt a tied, szóval a kérdés ezen oldala nem vitás.

2013. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

De ha mondjuk az ASUShoz ragaszkodsz:


[link]


Ennek más az elrendezése. A videokártyája gyengébb de ez nem számit ha azt ugyis veszel. usb3 nincs rajta és kisebb a ram hely. olcsobb de ugye nem sokkal. Amiért bemásoltam:


mások a csatlakozói. Ösintén megmondom nem tudom mik azok a rövid csatlakozok, csak javaslom tudd meg hátha ez nem csak olcsobb hanem neked valamiért elönyösebb.

2013. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

[link]


ez se rossz alaplap de sajnos vagy 60 000 Ft...

2013. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

hát és még csak az ára :D

bele 2-3 jó VGA CrossFire - be :D

+egy elég jóminőségű táp ami elbírja ezt :D

+a sok fogyasztás után szép villanyszámla :DD

2013. jan. 9. 00:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!