Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a hiba a 2 cd romommal?

Mi a hiba a 2 cd romommal?

Figyelt kérdés

Van 2 Cd romom a gépbe egy IDE kábelen, a vinyó egy másik IDE kábelen van, a 2 cd romot kivettem, visszaraktam és a "sajátgépben" nem érzékelte egyiket sem. A hátuljukon a "dzsámperekkel" babráltam, vmit, ezeknek h kell állniuk.

Ha ujrarakom a windowst akkor érzékelni foglya?


A vonzóvá nem csináltam semmit


2012. dec. 30. 19:23
 1/10 Totanka ***** válasza:

Arra figyelj, hogy:


- a vinyó Primer Master legyen: IDE1 csatlakozóból jöjjön a kábel, a Jumper meg Master állásban legyen


- a CD-ROM-ok Szekunder Master, és Slave legyenek: IDE2 csatlakozóból jöjjön a kábel, az egyik Jumpere legyen Master, a másiknak a Jumpere meg Slave állásban

2012. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És akkor a sajátgépben látni fogom őket, make amikor elindították a gépet akkor vmi raid vezérlőt akart telepíteni, ha ezt megcsinálom ahogy irtad akk jó lesz minden?
2012. dec. 30. 20:21
 3/10 Totanka ***** válasza:

a RAID vezérlő a SATA cuccoknak kell, de mivel IDE cuccokat használsz, az lényegtelen neki...


BIOS-ban még esetleg tudod ellenőrizni, hogy látja e őket, meg hogy nincs e RAID módba állítva, mert azon az IDE cuccok elfossák magukat...

2012. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, ha ezek után se látom őket majd a sajátgépben akkor?
2012. dec. 30. 20:46
 5/10 A kérdező kommentje:
Biosban azt hol tom megnézni
2012. dec. 30. 20:46
 6/10 Totanka ***** válasza:
Olyan címszót keress, hogy "IDE configuration", általában annak a tetején szokott lenni, hogy milyen módban futtassa az eszközöket. Lényeg, hogy ne RAID legyen. Legyen non-RAID, vagy Enhanced (Native).
2012. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És akkor ezek után tényleg látni fogom őket a sajátgépben ?
2012. dec. 30. 21:05
 8/10 Totanka ***** válasza:
A lényeg, hogy a BIOS képes legyen őket elkezelni. Ha a Jumperelés szépen be van állítva, és nem RAID módban megy a gép, akkor látnia kellene...
2012. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tegyük fel ha így se lesz jó? Akk mi a teendő?
2012. dec. 30. 21:57
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy segítettél, mostmár jó minden :D
2012. dec. 31. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!