Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik ennyire a...

Miért melegszik ennyire a procim? Mostanában azt vettem észre hogy sokat megy a venti. Le se áll. Eléggé idegesítő már. Amikor megvettem csak akkor kapcsolt be ha valamin nagyon dolgozott.

Figyelt kérdés
Fujitsu siemens amilo pi 2512 laptopom van.Letöltöttem most az everestet hogy megnézzem a hőmérsékletet a procinak. Ha nincs terhelés és mondjuk csak a facebook van megnyitva akkor 60 fokon van,ha megnyitok egy flashes oldalt vagy valami progit ami megdolgoztatja,akkor rögtön felugrik 80-82fokra is.Mi lehet a gond? A ventit félévente kitisztítom...

2013. jan. 3. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Pasztát használsz?

Biztos hogy eléggé feszül rá a borda?

2013. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Pasztát használsz a hűtés alá, vagy még a gyári odakeményedett van ott?

Ki kell cserélni.

2013. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem használok pasztát. Az mire való és hogy kell használni?
2013. jan. 3. 18:00
 4/15 anonim ***** válasza:

Tudod laptopban van az alu, vagy réz hűtő, amit hűt a venti.

Ez az alu, ill. réz hűtő rá van szorítva a procidra, illetve a GPU-ra is(a videókártyád grafikus magjára)

A procik és a réz/alu hűtő között szokott lenni hővezető paszta, ami a prociról a hőt átvezeti a hűtőre, majd a ventilátor segítségével lehül.

Nos ha nem lett még sohasem pasztázva, akkor a gyári paszta már igen kemény lehet, és abszolút nem képes a hőt átvezetni a prociról a hűtőre.

Kell venni egy 4 grammos pasztát(laptopba jobb minőségűt pl Artic MX4 2500 Forint), és le kell szedned a réz/alu hűtőt, letisztítani a procit és a hűtőt, és a kettő közé kell kenni.

2013. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor megpróbálkozok majd vele!
2013. jan. 3. 18:46
 6/15 anonim ***** válasza:

Paszta nélkül az én athlonom nem hajlandó 2 percnél tovább bírni, utánna felfő, és leáll automatikusan.

Paszta használata után durva hőfök csökkenés várható.

2013. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Remélem nálam is ez lesz...már 4éves múlt a gép...
2013. jan. 3. 20:09
 8/15 anonim ***** válasza:

Az igen.

Legalább 3 havonta újra kell pasztázni, és ki kell pucolni.

A biztonság kedvéért én ezt minden hónapban megteszem.

2013. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ennyire fontos lenne ez a pasztázás? Én meg még nem is hallottam róla...
2013. jan. 3. 22:43
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerinted hülyeségből mondjuk?

Nagyon fontos, sokat lehet nyerni vele.

2013. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!