Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Milyen idegesítő...

Kismamák! Milyen idegesítő beszólásokat kaptok mostanában a környezetetektől? Én pl. ilyeneket: "Jó nagy terhed van! " vagy ellenkezőleg "Nem baj az, ha nincs nagy hasad! " Csak az én hajam áll az égnek ezektől?!

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 08:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
49%

Mikor jön a kistesó?

nem lesz több gyereketek?

miért nem beszél még?



Tudni kell nem meghallani őket itt be ott ki.

2010. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
62%
Az én kedvencem a "már megint terhes vagy?".
2010. szept. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jah valaki.."milyen nagy hasad van"...öt perc múlva másik ismerős "nincs is nagy hasad" :O ááááááááááááááááá

ezeken már röhögök..ami nagyon idegesít, ha szeretnék valamit a gyereknek..azt minek veszed meg úgysem fogod használni, nekem sem kellett...jajj hadd döntsem már el én..aztán ha meg tényleg nem használom akkor úgy jártam. Jah a másik amikor elkezdik ecsetelni, hogy milyen szörnyű volt amikor az ő gyereke volt pici és egyfolytában csak sírt és majd meglátom....nyilván ez a cél, hogy meglássam :D

Próbálj meg nem törődni ezekkel, mondjuk ha olyan napom van az én fejem is elkezd lilulni :)

Jó babavárást! 30 hkm

2010. szept. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Igen, ide tartozik még hogy meddig "szabad" szoptatnom, és hogy ezt vagy azt ne vegyek, mert az ő gyerekét nem érdekelte. Igazából nem érdekelnek ezek a beszólások, csak néha már sok... De jó látni, hogy nem csak engem bombáznak velük.
2010. szept. 17. 09:02
 5/39 anonim ***** válasza:

általában nekem is egyik fülemen be a másikon ki, de ha amúgy is rosszabb passzban vagyok, akor felmegy a pumpám ezektől.

igen, tipikus a hasméretet taglaló, meg hogy "már megint, ilyen gyorsan?", meg hogy "minek veszed meg..." , meg az "még nem szobatiszta? bezzeg..."


pfh. még szerencse, hogy ennyi tökéletes szülő van a környezetünkben...

2010. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

-Biztos nem ikrek? (mondjuk a 24. héten...)

-És, akartátok? (3. gyerek után automatikus kérdés..)

2010. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

utolsó négy hétben szinte naponta, tök idegenektől:

- Húúú, mennyire lent van a hasad, tuti holnapra megszülsz! (reggel, nst után)

- Ááá, kislányom,hát még a nyakadban a hasad, úgysem szülsz meg! (délután, ugyanazon a napon)


Gyerekkel:

Miért nem adok ezt vagy azt, hát sajnálom a gyerekemtől, micsoda gyerekkora lesz így (ez mondjuk 1 éves kora előtt az édességekre vonatkozott).


Egy gyerek nem gyerek, majd megtudjátok, ha kettő lesz... (ezt mondták az elsőre is)

2010. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok.Én fiatalon fogok szülni, most a 24,hétben járunk, és a szúrós tekintetek mellett, a "majd rájössz mikor megszületik hogy ez volt életed legrosszabb döntése"

Ezt nem bírom ki válasz nélkül, nem értem mért ne lehetne egy 20alatti anya, ugyanolyan jó mint a 30feletti!?!?

"még semmit nem vettetek neki, ideje lenne már mert ÍGY AHOGY elnézem egyszerre nem lehet mindent megvenni, nehogy azt hidd hogy 2ft lesz"

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ettől kivagyok, ne álllapítsák már eg az anyagi helyzetünket a korom alapján, az hogy enm vettük még meg, nem azt jelenti hogy nincs meg rá a pénz.

2010. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

2.lányomat várom. Mindenki azt mondja: Nem baj, majd a 3. fiú lesz vagy nem baj, a lényeg, hogy egészséges legyen. De miért lenne baj, hogy lány?

Engem ez nagyon zavar és bánt (a férjemet is), mert mi nagyon lányt szerettünk volna másodiknak is.

Miért akarja mindenki, hogy nekünk fiú legyen a 2. gyerekünk,ezt nem értem???

Úgy érzem, szegény 2. lányomat már akkor megsértik, amikor még meg sem született szegény :(


Egyébként meg nagyon csúcsos a hasam, és mindenki azzal jön, hogy tuti fiú lesz. Első lányommal is csúcsos hasam volt, mégse fiú lett.


És még azt is utálom, amikor azt gondolják, hogy nekem baj, hogy 2 gyerekem lesz, és vészmadarat játszanak, hogy na majd hogy fogom bírni, mikor ketten sírnak kétfele.

Hát nem tudom, nem én vagyok az első nő, akinek két gyereke van... szerintem valahogy csak ki fogom bírni :)


Most így kb ennyi jutott eszembe.

21 hós kislány anyukája + 35 hetes kislányt váró kismama :)

2010. szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Terhességem alatt az ismerősök szerint nagy volt a hasam,akik nem ismertek addig meg kicsi. Az utolsó 3hétben már minden nap:nem húzod te végig,meglesz hamarabb(kiírt előtt 1 nappal szültem)


Egyik rokonnal beszélgettem és mondtam,hogy most hagytam abba a szoptatást.Erre "csak nem terhes vagy?",de olyan hangsúllyal mintha az valami tragédia lenne.(14 hónapos a fiam).

Anyámtól és közeli családtagoktól:nehogy szülj még egyet, elég neked egy is. (Mellesleg én egyke vagyok és nagyon hiányzik egy testvér.)


Nagynéném(75éves),aki kissé hipochonder és szerinte nekem is mindig van valami betegségem(csakis azért lehetek sovány):

a fiam 3hónaposan duplázta a születési súlyát,6hónaposan triplázta,na akkor: ne adj neki annyit enni,kövér. 1 éves korában inkább nőtt,kevesebbet hízott :nem adsz neki eleget enni,éhezteted. Még a védőnőt és a gyerekorvost is felhívta(szerencsére megmondták neki,hogy a gyerekkel semmi probléma).

Ismerősök beszólásait elengedem,de az aggódó hozzátarozón halálra idegesítem magam.

2010. szept. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!