Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítástechnikai hardver...

Számítástechnikai hardver zsenik! Valaki tudn4 nekem segíteni ebben a megoldhatatlannak tűnő esetben?

Figyelt kérdés

Vettem egy gépet nemrégiben az egyik népszerű aukciós portálon, használtan. Látszólag épségben érkezett. Bekapcsoltam, elindult szépen a benne lévő Radeon 9250-es kártyáról, 512 rammal, Msi alaplappal. Azért emeltem ezt ki, mert sajnos az alaplapi videókari nem megy. És első 1-2 alkalommal nem is volt gond. Tesztelgettem, próbálgattam dolgokat, minden perifériát, még a hálózatot is rákötöttem. Ezt követően leszedtem a videókari ( 9250 ) driverét, mert nem volt fenn. A telepítést követően újraindítást kért, amit leokéztam. Ebből kikapcsolás lett, és azóta sem tudok bele életet lehelni. Volt 1-2 nagyon nagyon minimális szintű bemozdítás, amire szintén hasonlóképpen reagált a gép. Most le van redukálva alapszintre: alaplap + proci+hűtés + memória + videókari + táp. Az áram eljut az alaplapig - ventik pörögnek, a kép a monitorig sajnos nem. Bios elemet már kipattintottam, és vissza. Nincs púpos kondi!


Bárkinek bármi ötlete? Esetleg egy jumper rossz helyen? Vagy dobhatom ki az alaplapot? Minden ötlet érdekel! Tanácstalan vagyok!



2013. jan. 7. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
tápegység?
2013. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebből lépésről-lépésre tesztelés lesz, de én is a tápra gyanakszom.
2013. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! A tápot, amivel érkezett, már kitisztítottam, kipróbáltam vele, később sajátra cseréltem. Alapból 180 fokkal elfordítva volt be rakta. Én kérek elnézést. Most már a sajátom van benne. Proci totál újrapasztázva, miután 20 kiló kaparós sorsjegynyi piszkot szedtem le róla. Az elemeket külön-külön belepróbáltam a másik gépembe (amiről most vagyok) és működnek. Korábban rövid időre éreztem egy kis elfüstöléshez hasonló szagot. Talán a proci szállhatott el? Nem vagyok benne biztos, de 5 percnyi bekapcs után is elég durván felmelegedtek a hűtőbordák? Szóval száz szónak is egy a vége: táp kilőve! Tipp? :)
2013. jan. 7. 18:09
 4/7 A kérdező kommentje:
De tudjátok mit? Belepróbálom a 3. tápomat is, aztán megírom mi változott...
2013. jan. 7. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy szerintem ez alaplap lesz.

Ha egyáltalán nem reagál semmire, akkor tuti lap.

A tápra azért nem gyanakszom, mert leadja a 12voltot a fanoknak.

2013. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaja! :/ 3rdik táppal is kipróbáltam, de nem a táp a gond. Szerintem is a lap lesz. Félek! Egyelőre még abban merek reménykedni, hogy talán valamelyik jumper van rossz helyen. Már BIOS elemre is rámértünk, szóval az is kizárva. TV-n is próbáltam super video kábellel, hátha csak sub kimenet probléma. De super videoval sem jó. Csavarhúzóval indítgatom már egy ideje, most még belepróbálok egy 3. típusú ramot is, aztán tényleg nem tudom már mit kezdjek...
2013. jan. 7. 20:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél ilyen helyről gépet. Ha jumper gond lenne,már az elején sem ment volna.Én kivenném előszőr a videokártyát,bios-ban megnézném az alaplapi vga beállítását(ne legyen letiltva) és előszőr így próbálnám ki a gépet.Ha így lenne bármilyen minőségű kép a monitoron,utána már csak videokártya kérdése az egész.
2013. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!