Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mobile Intel Pentium 4 CPU...

Márciusi Dusán kérdése:

Mobile Intel Pentium 4 CPU 3.2 GHz processzorom melyik mai Intel processzornak felel meg?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy egy régi 3,2 Ghz-es és egy mai u.a. sebességű proci a gyakorlatban egészen más teljesítményt, sebességet hoz, persze az új javára. Mit tudtok erről?

2013. jan. 13. 11:13
 1/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

3.2GHz es proci laptopban csoda volt ha nem sült meg...

.

Intel Atom ok a mai nagyon gyenge procik de ha jól tudom újakat már jóideje nem gyártanak

mai Intel Celeronok meg kisujjból lekörözik a régi pentium 4 alapú procikat

2013. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


Gondolom ilyesmi prociról van szó

2013. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van, nem az órajel, hanem az architektúra hatékonysága határozza meg a teljesítményt, ebbe beleszámít az utasítás készlet fejlettsége is meg ezer apró dolog. A Pentium 4 architektúrája (Netburst) magas órajelekre volt tervezve, de a hatékonysága nem túl jó, sőt mai napig a legrosszabb órajel/teljesítmény mutatójú x86 proci, ami az elmúlt 12-13 évben megjelent. Egy mai proci azonos órajelen és magszámmal jóval gyorsabb (legalább 60-80%-kal, de akár több, mint dupla teljesítményt is nyújthatnak). Nem lehet egy P4-t mai processzorhoz hasonlítani, sok a különbség....egyrészt a mai procik már mind több magosak, modernebb utasítás készlettel rendelkeznek, de a fogyasztás/teljesítmény mutatójuk is sokszorta jobb. A legkisebb Core 2 Duo E6300 (1,86GHz), ami 6,5 éve debütált, megeszi reggelire a procidat 1 szálon is, de mivel ma 2 mag simán kihasználható és alapvető, így a 3,2GHz-es P4 labdába se rúghatna mellette.
2013. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valóban gyakran okoz melegedési problémákat a proci: különösen videokonvertálás, DVD írás közben, gyakran ki is kapcsol a gép, mert tűz forró (és oda a félig írt lemez).
2013. jan. 13. 14:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Notebookban van? 88W TDP elég húzós mobil gépben! Az ma már asztaliban sem kevés, egy 4 magos procinak is elég lehet. :)
2013. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek Windows 7-et megpróbálhatok ezzel a procival? Mellette szól, hogy a Win 7 rendszerkövetelménye nagyvonalúan min. 1 GHz-t ír, de most látván, hogy ez mennyire nem jelent semmit, meginogtam.
2013. jan. 13. 14:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, notebook: Toshiba Satellite A75, agyonverhetetlen, hibátlan gép, csak ez a melegedés zavaró, na meg az ATI Radeon 9000 videokártya, ami alá nincs Win7 driver.
2013. jan. 13. 15:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Win7-hez az a baj, hogy minimum 1GB memória kell, de jobb, ha van 2. A merevlemezből is többet foglal, ha rendszerpartíciót csinálsz neki szerintem minimum 40GB kell alá. Másrész igen, Win7-hez hivatalosan csak a HD2000 szériától van driver.

Minimum követelménynél általában a régi vagy gyengébb képességű cuccokkal számolnak. Ha 1GHz minimum CPU igényt írnak, akkor egy 3GHz-es P4 biztosan elég...

2013. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Innentől offtopic vagyok, tudom, de mit tanácsolsz az ati radeon 9000 és a win7 összebékítésére?
2013. jan. 13. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!