Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy 3TB winyót, de a...

AmigoDj kérdése:

Vettem egy 3TB winyót, de a Lemezkezelés két készben látja. Van arra megoldás, hogy egyben lássam?

Figyelt kérdés

Odáig eljutottam, hogy a régi BIOS alapok véget nem lehet nagyobb egy fizikai meghajtó 2TB-nál. A lemezkezelés látja a teljes winyót, de a második résszel semmit sem lehet kezdeni. Van valami megoldás, hogy egybe lássam a winyót?

A BIOS frissítéseket még nem néztem, de alapból olyan gépbe kerülne amihez lehet nincs is...



2013. jan. 16. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A bios frissítés nem biztos hogy megoldaná de egy próbát megér :)
2013. jan. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minek neked egyben 3 tera? Partícionáld kettő részre, mondjuk 2 szer 1,5 TB, és formázd le mindkettő részt.

Ekkor lesz 2 jó nagy meghajtód. Legalábbis nekem valami ilyesmi vált be egy 3 terás RAID0 tömbnél otthon.


Ajánlom az alaplapi drivert feltenni.

2013. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

GPT

[link]

2013. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Galilei74 ***** válasza:

A WIN7 nekem gond nélkül megoldotta, csak kezelőből kellett partícionálni:

[link]

2013. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A winyó saját sofware-vel sikerült nekem is megoldani a GDT particiót, és egyben látja is az egész winyót. A formázás sem volt ezek után. DE! jött a fekete leves: HardDisk Sentinel 8-as konciót ír, add nwki 9 nap működést, és ha másolok rá egy több gigás file-t akkor meg az első 5% meghall az egész...

2013. jan. 17. 04:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Na most jön a kérdés hogy megkérdem milyen alaplapod van?
2013. jan. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ahová a végén kerül az Asus P5E3 Delux de nem kell BIOS-okat frissiteni. Minden winyónak ami 2TB fölött van van Software-s particó generátora, és azzal menni kell. Egyébként elsőként ezzen az alaplapon probáltam egy 990x-es procival....

[link]


Egyébként a fent emlitett winyó a mai nap kicserélték, azaz egy WD 3TB lesz kicserélve, az első "feldugás" után szó nélkül.

2013. jan. 17. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!