Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha csak fekete-fehérben...

Ha csak fekete-fehérben szeretnék szkennelni szöveget tartalmazó dokumentumokat amelyeket . PDF-be mentenék és azt szeretném, hogy a szkenner automatikusan állítsa a fényerőt és a többi paramétert, hogy lehet megoldani ezt?

Figyelt kérdés

Bővebben: szeretném, ha halvány dokumentum esetén is látszana minden, ezért lenne jó ha a szkenner automatikusan állítaná az éppen behelyezett dokumentum minőségének megfelelően a paramétereket, ami esetén a legjobb minőségben lehetne az adott dokumentumot beszkennelni.

Fényerő, kontraszt, fekete-fehér átmenet, ezekre a paraméterekre gondolok.

Általában tudom hogy ha középértéken van mindegyik, az sok esetben kielégítő szokott lenni, de van amikor nem...

Nem zavarna, ha lenne valami szoftveres megoldás, ami akár kétszer is átmenne rajta míg a kikalkulált paraméterekkel megcsinálná a szkennelést...


Canon Canoscan szkennerem van és se a saját programja (Scangear) se az MP Navigator Ex automatikus szkennelési módja nem csinálja azt amit szeretnék.

Neten csak rendkívül drága megoldásokat találtam erre a problémára, ipari felhasználóknak ajánlanak ilyen szabványosított megoldásokat, hogy "ne kelljen egy papírt kétszer sem szkennelni".

Nem tudom egy ilyen dolog miért akkora hatalmas kihívás manapság, amikor nem profi fotóról van szó és alig tudom elhinni hogy egy hétköznapi szkenner ne tudna hasonlót, vagy valami kis okos programmal...



#fényerő #fekete-fehér #szkennelés #automatikus szkennelés #fekete-fehér átmenet
2013. jan. 20. 17:34
 1/1 anonim válasza:

Én is ütköztem már abba a problémába, hogy halvány dokumentum esetén nem látszik minden. A szkenneren nem is találtam rá megoldást, hanem 2 kattintással Photoshopban elintézem. Ha akadály neked, hogy fizetős a Photoshop, tudom ajánlani még a Gimp 2-t, azzal sem nehéz megoldani a fényerő és hasonló problémákat.

Igaz, ez nem automatikus, de személy szerint sokszor jobbnak tartom a kézi beállításokat. És rövidebb idő, mintha egy erre készített programot kétszer lefuttatnál. (2-3 kattintásból el lehet intézni!)

2013. márc. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!