Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy számítógépház fontos,...

Aron9000 kérdése:

Egy számítógépház fontos, hogy milyen?

Figyelt kérdés
Szerintem tök lényegtelen, max leveszem az oldallapját, a jó szellőzésèrt!

2013. jan. 27. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam hogy sokkal rosszabbat teszel azzal ha leveszed mert több por megy bele, ház ventinek nincs honnan kiszívni a levegőt.
2013. jan. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi a baj a porral?
2013. jan. 27. 15:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Mégis mi? Rontja a hűtést, pl leragad a videókártyán ami ettől jobban melegszik vagy a ventire ragad rá ami ettől lassabban forog..stb
2013. jan. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ok
2013. jan. 27. 16:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Jobb az ha rajta van az oldala és van benne 1-2 ventillátor ami mozgatja a levegőt. Ha leveszed az oldalát akkor kb megszünteted a légáramlást és ugyanúgy melegedni fog a gép.


A jó szellőzés nem azt jelenti hogy annyi lyuk van a gépházon ahány csak lehet, hanem azt hogy a felmelegedő levegő el van szállítva az alkatrészekről.

2013. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Teljesítményre nyilván mindegy, hogy milyen a ház, de azért egy normálisabb ház több plusz jellemzővel is szolgálhat:

- Jó kinézet

- Jól szellőztethető

- Tágas, nagy CPU hűtők és videokártyák fogadásához

- Gyorsan és könnyen szerelhető esetleg van jó kábelrendezési lehetőség.

- Rezgésmentesített talpak, HDD keretek

- Jó minőségű gombok, modern csatlakozók

- Porszűrés, jó esetben könnyen/gyorsan tisztítható

- Van anyag benne, nem nyeklik-nyaklik az oldallap, masszív váz.

- Vannak hangszigetelt házak is, ha valakinek ez fontos


Szóval ezek olyan extrák, amik nem kötelezőek, de jól jöhetnek és vannak akiknek ilyen igényük is van a géppel szemben. Aki megteheti és szereti a gépét, illetve szereti szerelgetni, annak megéri egy normálisabb kuckóba beruházni. Nem utolsó szempont ha egy gépet halkan lehet alaposan átszellőztetni minimális porgyűjtés mellett. Ráadásul egy jó ház hosszú évekig kiszolgálhat több konfigot is. Nem azt mondom, hogy 30-40k-ért kell házat venni, de legalább 10-12k-t megéri rááldozni, esetleg picit többet, ha belefér.

2013. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ok én a coolermaster elit 350 esre gondoltam, azért tettem fel ezt a kérdést hogy hátha tudok rajta spórolni! :-)
2013. jan. 27. 16:26
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen? Mennyiért vesztegetik?

2013. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hogy fontos-e, az attól függ mire van igényed.

Van akinek abszolút nem számít, de akinek volt már normális háza is, az nem szívesen tér vissza egy papírvékony oldalú, zörgős, rezonálós, szűk, nyeklő-nyakló, rosszul szellőző vacakhoz.

Én biztos hogy megőrülnék ilyennel.

2013. jan. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8#

Nem ilyen... ilyen: [link]


11k

2013. jan. 27. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!